1/22/2021
جمعه، ۰۳ بهمن ۱۳۹۹
امروز طرح ساماندهی خودرو بررسی و نهایی می‌شود/ مخالفت وزارت صمت با عرضه خودرو در بورس
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

امروز طرح ساماندهی خودرو بررسی و نهایی می‌شود/ مخالفت وزارت صمت با عرضه خودرو در بورس

علی جدی، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: امروز طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع مجلس بررسی و نهایی می‌شود. این طرح 19 ماده دارد و در مراحل نهایی است.

اعتمادآنلاین| علی جدی، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد احتمال واردات خودرو اظهار داشت: در طرحی که برای خودرو ارائه شده، بندی قرار داده‌ایم مبنی بر اینکه واردات خودروهای هیبریدی مشکلی ندارد و حتی برای آن تعرفه‌ای در نظر گرفته نشده است.

 

وی افزود: اما در مورد واردات سایر خودروها هم باید معادل ارزشی آن از خودروهای داخلی را اسقاط کنند.

 

جدی در مورد طرح واردات خودرو در ازای صادرات خودروی داخلی و قطعات افزود: این طرح برای تشویق تولیدکنندگان داخلی است. در حال حاضر تعداد زیادی از تولیدکنندگان، قطعات خودرو را صادر می‌کنند برای نمونه برخی از شیشه‌های بنز که از تولیدکنندگان اصلی خودرو است در ایران تولید می‌شود.

 

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امروز طرح ساماندهی خودرو در کمیسیون صنایع مجلس بررسی و نهایی می‌شود. این طرح 19 ماده دارد و در مراحل نهایی است. فقط بحث و اخلاف بر سر عرضه خودرو در بورس کالا یا شکل دیگری است که در مورد آن نیز امروز تصمیم‌گیری می‌شود. 

 

وی افزود: البته در این طرح، عرضه خودرو در بورس کالا مطرح شده اما وزارت صمت با وجود موافقت با کلیات آن، مخالف عرضه خودرو در بورس است و آن را امکان‌ناپذیر می‌داند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها