1/16/2021
شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹
بهتر است بتوانیم کار با تیم انتقالی جو بایدن را آغاز کنیم
آنتونی فاوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا:

بهتر است بتوانیم کار با تیم انتقالی جو بایدن را آغاز کنیم

مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا ضمن تاکید بر اهمیت انتقال روان قدرت با توجه به شرایط بحرانی کرونا در این کشور، گفت بهتر است که مقامات بهداشت و درمان دولت بتوانند کار با تیم انتقالی بایدن-هریس را آغاز کنند.

اعتمادآنلاین| آنتونی فاوچی روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان گفت بهتر خواهد بود اگر مقامات بهداشت و درمان دولت بتوانند کار را با تیم انتقالی جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا که خود را پیروز انتخابات و رئیس‌جمهور منتخب خوانده، آغاز کنند. او در ادامه بر اهمیت روند انتقال روان قدرت در آمریکا با توجه به بحران فزاینده کرونا در این کشور تاکید کرد.

 

مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در پاسخ سوالی در این خصوص که آیا کار کردن با تیم بایدن برای سلامت عمومی آمریکایی‌ها بهتر خواهد بود، گفت: البته که اگر بتوانیم کار با آن‌ها را آغاز کنیم، بهتر خواهد بود.  

 

وی افزود: همانطور که می‌دانید، تا حالا چند انتقال (قدرت) را تجربه کرده و در 36 سال گذشته برای شش رئیس‌جمهور کار کرده‌ام؛ و خیلی واضح است که روند انتقالی که تجربه خواهیم کرد... در انتقال اطلاعات و مسئولیت خیلی مهم است. نمی‌خواهید که توقف کنید و بعد انتقال دهید بلکه می‌خواهید (بدون قطع زنجیره) ادامه دهید.

 

او همچنین در این مصاحبه گفت که دولت باید مردم را در برابر ویروس کرونا واکسینه کند اما هشدار داد که شرایط نرمال تا تابستان آینده قابل تصور نیست و مردم همچنان باید از ماسک استفاده کنند.

 

وی همچنین گفت ماه‌هاست که ترامپ با اعضای کارگروه ویژه کروناویروس کاخ سفید که مایک پنس معاون او آن  را اداره می‌کند، دیداری نداشته است.

 

پیشتر یک مقام ارشد آگاه به واشنگتن پست گفت: رئیس‌جمهور در هیچ یک از جلسات کارگروه کروناویروس در دست‌کم پنج ماه گذشته شرکت نکرده است. بنابر این گزارش، ترامپ دیگر نقش فعالی در مدیریت این بحران ایفا نمی‌کند.

 

این در حالی است که آمریکا روز جمعه رکورد ابتلای بیش از 184 هزار ابتلای روزانه جدید را به ثبت رساند که بدترین روز کرونایی این کشور از آغاز همه‌گیری بوده است.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها