4/10/2021
شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
فدراسیون فوتبال 15 هزار دلار ضرر کرد!

فدراسیون فوتبال 15 هزار دلار ضرر کرد!

فدراسیون فوتبال در تدوین لیست داوران بین‌المللی نام عرب‌براقی را خط زده است. داوری که جزو خانواده علیرضا فغانی به حساب می‌آید. نکته جالب توجه در خط خوردن این داور جوان خودزنی فدراسیون فوتبال است.

اعتمادآنلاین| فدراسیون فوتبال در تدوین لیست داوران بین‌المللی نام عرب‌براقی را خط زده است. داوری که امیر قلعه‌نویی از او به عنوان علیرضا فغانی جدید فوتبال ایران یاد کرده است. داوری که جزو خانواده علیرضا فغانی به حساب می‌آید. نکته جالب توجه در خط خوردن این داور جوان خودزنی فدراسیون فوتبال است. فدراسیون فوتبال برای وارد کردن این داور به لیست الیت هزینه کرده و در حالی که اکنون باید از او در بازی‌های بین‌المللی بهره ببرد وی را خط زده است. نکته‌ای که خود عرب‌براقی به شکل ملتمسانه‌ای بدان اشاره می‌کند.

 

او می‌گوید: «از سال 2017 من به کلاس‌های آکادمی داوری AFC رفته‌ام، با این شرط که بعد از سه سال وارد لیست الیت شوم. اکنون سه سال و نیم از حضورم در آکادمی داوری AFC گذشته است و هفته پیش هم آخرین کلاس ما برگزار شد. در این مدت در 11 کلاس مختلف شرکت کردم و به مالزی و ژاپن سفر داشتم که تمام هزینه‌ها با فدراسیون فوتبال بود تا وارد لیست الیت شوم اما کسی جوابی نداد که چرا خط خوردم.»

 

عرب‌براقی درباره اینکه آیا مؤمنی جایگزین او در لیست داوران الیت شده است، گفت: «آقای مؤمنی داور جدیدی است که به لیست اضافه شده است و من نمی‌دانم به جای من او را اضافه کرده‌اند یا خیر. چیزی که می‌گویم، درباره خودم است که برای من این همه هزینه شده است و اکنون به این مرحله رسیده‌ام. سال گذشته جزو پنج داور برتر لیگ برتر بودم و اکنون هزینه‌ای برای فدراسیون نخواهم داشت‌. اگر یک نفر جدید بیاید، باز فدراسیون باید حدود 15 هزار دلار هزینه کلاس‌های‌ فرد جدید کند.»

 

جالب اینکه اتخاذ این تصمیم از سوی فدراسیون فوتبال تعجب کنفدراسیون فوتبال آسیا را به‌همراه داشته است.

 

منبع: خبرورزشی

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها