1/26/2021
سه شنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
جولان کرونا در پارلمان ترکیه نمایندگان را وحشت‌زده کرد
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

جولان کرونا در پارلمان ترکیه نمایندگان را وحشت‌زده کرد

اخبار رسیده از ترکیه حکایت از آن دارد که از میان هر 6 نماینده پارلمان این کشور یک نفر به ویروس کرونا مبتلا شده است.

اعتمادآنلاین| اخبار رسیده از ترکیه حکایت از آن دارد که از میان هر 6 نماینده پارلمان این کشور یک نفر به ویروس کرونا مبتلا شده است.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی الزمان طی خبری در این باره اعلام کرد، شیوع گسترده ویروس کرونا در پارلمان موجی از نگرانی را در میان نمایندگان برانگیخته و مسئولان بهداشتی را به چاره‌اندیشی وا داشته است.

 

البته گسترش شیوع ویروس کرونا در میان نمایندگان با آغاز موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا در ترکیه نیز همراه بوده است به نحوی که شمار مبتلایان در یک روز به بالاتر از پنج هزار نفر رسید.

 

در حال حاضر حدود 100 نفر از نمایندگان پارلمان ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و همین امر باعث شد یک کمیته بهداشتی در پارلمان با همکاری وزیر بهداشت ترکیه آیین‌نامه‌ای برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در داخل پارلمان تدوین کند.

 

در چارچوب این آیین‌نامه هر نوع خوردن و آشامیدن حتی نوشیدن چای در پارلمان ممنوع شده و نمایندگان فقط حق آشامیدن آب را دارند و در زمان سخنرانی در صحن عمومی و کمیسیون‌ها استفاده از ماسک الزامی خواهد بود.

 

نمایندگان پارلمان نیز خواستار ارتقای سیستم تهویه صحن عمومی پارلمان شدند و تقاضا کردند مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک بهتری برایشان تهیه شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها