1/25/2021
دوشنبه، ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
دور دنیا | بسته تشویقی چین برای زاد و ولد تدوین می‌شود
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا | بسته تشویقی چین برای زاد و ولد تدوین می‌شود

دولت چین برای مقابله با پیر شدن جمعیت این کشور بسته تشویقی فرزندآوری به خانواده‌های این کشور ارائه خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| دولت چین برای مقابله با پیر شدن جمعیت این کشور بسته تشویقی فرزندآوری به خانواده‌های این کشور ارائه خواهد کرد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، چاینا دیلی در گزارشی در این باره خبر داد، مسئولان در حال تدوین بسته‌های تشویقی برای خانواده‌ها در جهت افزایش جمعیت هستند تا این کشور از خطر پیری دور بماند.

 

در این طرح پنج‌ساله که قرار است از سال آینده میلادی اجرایی شود به خانواده‌ها کمک‌های مالی و سیاسی زیادی برای داشتن بیش از یک فرزند صورت خواهد گرفت.

 

«یوان شن» نایب‌رئیس موسسه جمعیت چین با اعلام این برنامه گفت، از این پس سیاست فراگیرتری برای افزایش رشد جمعیت و فراهم کردن زمینه تقویت نیروی کار در چارچوب ساختار جمعیتی کشور اعمال خواهد شد.

 

چین از سال 1978 سیاست تک‌فرزندی را در کشور اعمال کرده بود. آن زمان علت این اقدام مقابله با افزایش شدید جمعیت به ویژه در مناطق روستای و فراهم کردن زمینه مقابله با فقر عنوان شده بود.

 

کارشناسان جمعیت معتقدند در حال حاضر بیش از 18.1 درصد از جمعیت چین را افراد بالای 60 سال تشکیل می‌دهند که پیش‌بینی می‌شود در پنج سال آینده این رقم به 300 میلیون و با فرا رسیدن سال 2035 از مرز 400 میلیون نفر بگذرد؛ اتفاقی که می‌تواند فشار شدیدی بر نظام تامین اجتماعی و درمانی کشور وارد کند.

 

این کارشناسان هشدار می‌دهند، در صورتی که اقدامی در این زمینه صورت نگیرد با فرا رسیدن سال 2050 فقط 200 میلیون نیروی کار در چین باقی می‌ماند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها