1/28/2021
پنج شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
 رسوب 4 میلیون تن کالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر
وزیر راه خبر داد

رسوب 4 میلیون تن کالای اساسی و 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود دارد، گفت: موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور 4 میلیون تن است.

اعتمادآنلاین| محمد اسلامی امروز (سه شنبه 4 آذر)، در حاشیه مراسم الحاق 70 دستگاه ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور در جمع خبرنگاران درباره انتقال واگن پارس به شرکت مپنا گفت: حدود 5 سال از این موضوع می‌گذرد مسائلی بین سازمان خصوصی‌سازی، ایمیدرو و وزارت دفاع وجود داشت و در شرایط کنونی به نقطه انتهایی رسیده است، کار در فرآیند حقوقی و مالی دنبال شده و تلاش می‌کنم موانع آن را رفع کنم.

 

وزیر راه و شهرسازی درباره رسوب کالا در گمرکات گفت: امروز بنادر ما 240 میلیون تن ظرفیت دارد که این رقم سال گذشته 173 میلیون تن بود در واقع ماهانه حدود 15 میلیون تن بار داریم و هفته‌ای 10 میلیون تن بار در جاده‌ها جابه‌جا می‌شود.

اسلامی افزود: امروز 13 میلیون تن بار در بنادر وجود دارد که از ظرفیت یک ماه بنادر هم کمتر است. رسوب کالا ابعاد مختلفی دارد، اما اکنون 450 هزار تن روغن خوراکی در بنادر وجود داشته و مشکلی از نظر تأمین روغن خوراکی مردم نداریم.

 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بخشی از بار هم روی شناور است که به دلیل آماده نبودن اسناد و اعتبارات اسنادی، کشتی پهلوگیری نمی‌کند که وزارت صمت، وزارت جهاد و دیگر نهادهای متولی در این‌باره پیگیری داشته‌اند.

 

اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر 4 میلیون تن کالای اساسی در بنادر داریم که بخشی در انبارها و بخشی هم در لنگرگاه در حال تخلیه و بارگیری است.

 

وزیر راه و شهرسازی افزود: آنچه سازمان بنادر اعلام کرد این بود که برخی انبارهای ما که کالای اساسی در آن است، تکمیل شده و باید سریع‌تر تخلیه شود که ضرورت دارد وزارت صنعت در این حوزه پیگیری‌های لازم را داشته باشد.

 

وی تصریح کرد: طبق دستور رئیس‌جمهوری از دو هفته گذشته، تخلیه انبارها سرعت گرفته است.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها