4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
اشتباه داوری نتایج را تغییر می‌دهد
علیرضا منصوریان:

اشتباه داوری نتایج را تغییر می‌دهد

علیرضا منصوریان سرمربی تراکتور، در کنفرانس خبری پیش از دیدار با سپاهان گفت: معتقدم باید به داوری احترام گذاشت و فقط اگر حقی از ما ضایع شود، آن نکات را یادآوری خواهم کرد. روند لیگ طوری نیست که اختلاف زیاد باشد و طبیعتا اشتباه داوری می‌تواند نتایج را تغییر دهد.

اعتمادآنلاین| علیرضا منصوریان سرمربی تراکتور در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر سپاهان اظهار کرد: از 2 بازی قبل 2 امتیاز گرفتیم و امیدوارم به اولین برد خود دست پیدا کنیم. در دو هفته گذشته با سیستم 3 دفاعه بازی کردیم و از آن عقب نشینی نخواهیم کرد اما اگر لازم باشد در بعضی از هفته‌ها از سیستم 3-4-3 استفاده خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد: معتقدم باید به داوری احترام گذاشت و فقط اگر حقی از ما ضایع شود، آن نکات را یادآوری خواهم کرد. روند لیگ طوری نیست که اختلاف زیاد باشد و طبیعتا اشتباه داوری می‌تواند نتایج را تغییر دهیم. با احترام به سیدعلی، او در هفته اول دو پنالتی نگرفت و داوری 2 امتیاز به فوتبال تبریز بدهکار شد. ما و سپاهان باید دیده شویم و باید حق و حقوق ما دیده شود. پنالتی دقیقه 33 دیده نشد و 2 امتیاز از تیم مومنی طلبکاریم. دوست نداریم تلافی شود و در دیدار با سپاهان، حق این تیم ضایع شود. در دیدار با نساجی هم کرمانشاهی خیلی خشک و خوب داوری کرد. سعی می‌کنیم به فرم ایده‌آل نزدیک شویم.

 

منصوریان اضافه کرد: نتیجه نگرفتن در دو هفته اول ربطی به شرایط بدنی ندارد و صرفا به خاطر موقعیت‌سوزی است. 6 بار در بازی با نساجی، می‌توانستیم گل پیروزی را بزنیم. وقتی موقعیت‌سوزی می‌کنی، اجازه می‌دهی تیم حریف اعتماد به نفس بگیرد و حمله کند. استراحت دو هفته‌ای به خاطر بازی‌های ملی به ما کمک کرد و باعث شد میانگین دوندگی تیم ما افزایش پیدا کند. نباید از شانس‌ها صرف نظر کنیم و باید قدر فرصت‌ها را بدانیم و وقتی هوادارانمان نیستند، باید از کوچکترین فرصت‌ها استفاده کنیم حتی اگر یک بر صفر ببریم. به هر حال هواداران 4 تیم پرطرفدار کشور نیستند و تنها راه پیروزی ما استفاده از تک موقعیت‌ها است.

 

او در خصوص محروم و مصدوم تیمش گفت: متاسفانه دو بازیکن سرماخورده داریم و هنوز جواب تست کرونای آن‌ها نیامده است و به همین دلیل مسلمی‌پور و تیکدری در قرنطینه هستند. محمدرضا خانزاده را به دلیل مصدومیت در دیدار با نساجی، در اختیار نداریم. مصدومیت خانزاده به دلیل چمن مصنوعی بود که من به امیری گفتم باید فکری به حال آن بکند. نفر چهارم، خرم‌الحسینی است که او هم به دلیل چمن مصنوعی مصدوم شد.

وی در پایان گفت: کمیته داوران فدراسیون باید حقوق داوران را از یک میلیون در هر بازی به 500 میلیون در فصل افزایش دهد و این هزینه را از باشگاه‌ها بگیرند. بسیاری از داوران ما شاید شغلهای خوبی مانند داوری داشته باشند اما نداشتن دغدغه مالی می‌تواند تمرکز را برگرداند و بسیاری از مشکلات داوری را حل کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها