1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
سفر سرپرست وزارت دفاع آمریکا به بحرین

سفر سرپرست وزارت دفاع آمریکا به بحرین

سرپرست وزارت دفاع آمریکا در سفر به بحرین با وزیر دفاع و رهبران و همچنین نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور دیدار کرد.

اعتمادآنلاین| کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه در سفر به بحرین با وزیر دفاع  این کشور دیدار کرد.

 

پایگاه خبری نشنال نیوز  روز پنجشنبه درباره این سفر نوشت، عبدالله ابن حسن النعیمی وزیر دفاع بحرین در فرودگاه از میلر استقبال کرد. رئیس موقت پنتاگون همچنین با رهبران بحرین دیدار کرد. خبر این دیدار روز چهارشنبه در خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) منتشر شد. 

 

وزارت دفاع آمریکا نیز در بیانیه‌ای در این باره نوشت، هدف از این سفر میلر، قدرانی او از سربازان آمریکایی در منطقه و گذراندن عید شکرگذاری در کنار آن‌ها است.

 

پنتاگون در این بیانیه آورده است، میلر با هدف رسیدگی به «منافع امنیتی و اولویت‌های مبارزه با افراط‌گرایی و مقابله با فعالیت‌های مخربی است که حق حاکمیت و ثبات در منطقه را تهدید می‌کنند».

 

نشنال نیوز همچنین نوشت، با اینکه در بیانیه پنتاگون به مقاصد بعدی سفر میلر به غرب آسیا اشاره‌ای نشده، وی احتمالاً به شماری دیگر از کشورهای منطقه از جمله  عراق سفر خواهد کرد.

 

از سوی دیگر پایگاه خبری استارز اند استرایپس، میلر روز چهارشنبه مراسم عید شکرگذاری را در کنار سربازان آمریکایی حاضر در بحرین گذراند.

 

میلر در این دیدار با اشاره به انتخابات جنجالی اخیر آمریکا تأکید کرد: «تضمین می‌کنم که روند انتقال قدرت موثری را [در آمریکا] شاهد خواهیم بود زیرا این چیزی است که مردم آمریکا از متخصصان امنیت ملی انتظار دارند».

 

 

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها