1/26/2021
سه شنبه، ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
پیشنهاد تشکیل کارگروه تخصصی میراث فرهنگی از سوی رییس کمیسسون اقتصادی مجلس

پیشنهاد تشکیل کارگروه تخصصی میراث فرهنگی از سوی رییس کمیسسون اقتصادی مجلس

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با توجه به اینکه در ساختار وزارتی نخستین مرتبه است که موضوعاتش را پیگیری می‌کند باید کارگروه تخصصی تشکیل دهد.

اعتمادآنلاین| محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست مشترک با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن تشکر از اقدامات این وزارتخانه در پیگیری موضوعات مربوط به این صنعت در کشور گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی موارد و پیشنهادت خود را در حوزه برنامه به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه و این کمیسیون آنها را پیگیری کند.

 

وی تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را در اقداماتی که جنس فعالیت های آن اقتصادی است یاری خواهد کرد.

 

رییس کمیسسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار است سیاست های برنامه هفتم توسعه بزودی تعیین شود و سال آینده مجلس وارد تدوین برنامه های هفتم توسعه می شود پیشنهاد کرد: وزارت گردشگری با توجه به اینکه در ساختار وزارت به صورت وزارتی اولین بار است که می خواهد موضوعاتش را پیگیری کند کارگروه تخصصی تشکیل دهد و موارد و پیشنهادت خود را در حوزه برنامه به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارایه نماید تا این کمیسیون آنها را به صورت جدی مورد پیگیری قرار دهد.

 

وی به مشکلات و موارد مربوط به کرمان در زمینه میراث فرهنگی اشاره کرد و از حل نشدن مشکل زیرگذر باغ شاهزاده در ماهان گلایه کرد و گفت: علیرغم پیگیری های انجام شده این مشکل هنوز برطرف نشده است.

 

پورابراهیمی ادامه داد: با دستور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مقرر شد موضوعات مربوط به تسریع در تصمیم گیری در حل مشکل زیرگذر ماهان با همکاری اداره کل راه و شهرسازی کرمان پیگیری شود و راهکار جدیدی برای رفع این مشکل با توافق با شهرداری ماهان در دستور کار قرار گیرد و حداکثر تا 2 هفته آینده جمع بندی نهایی را به مدیرکل میراث فرهنگی کرمان ارایه کنند.

 

وی در ادامه از وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای مرمت بخشی از ساختمان مسجد امام کرمان با توجه به قدمت هزار ساله این مسجد تشکر کرد و افزود: مسجد امام یکی از مساجد قدیمی و جذاب و تاریخی کرمان است.

 

وی درخواست کرد، با توجه به نیاز مبرم این مسجد منابع مالی برای مرمت، بازسازی و بهسازی ساختمان های این مجموعه اقدامات لازم انجام شود که با موافقت وزیر مقرر شد امسال و سال آینده اعتبارات ویژه ای به بهسازی و مرمت بنای تاریخی مسجد امام کرمان اختصاص یابد. 

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات فعالان بخش گردشگری که به دلیل شیوع کرونا دچار مشکل شده اند تصریح کرد: باید در این حوزه ورود جدی کرد تا مشکل فعالان بخش گردشگری برطرف شود که در این زمینه نیز توافقاتی انجام شد تا پیگیری هایی نیز در سطح ملی و استانی برای حل مشکل فعالان بخش گردشگری انجام شود.

 

وی اعلام آمادگی کرد: از هر کمکی در زمینه رفع مشکلات بیمه ای، مالیاتی و بانکی فعالان گردشگری به صورت ویژه فروگذار نکند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها