1/28/2021
پنج شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۹
آرژانتین «خوابگردها» را به اسکار فرستاد

آرژانتین «خوابگردها» را به اسکار فرستاد

سینمای آرژانتین نماینده خود را برای شرکت در جوایز سینمایی اسکار در سال 2021 شناخت.

اعتمادآنلاین| در فاصله چند روز مانده به پایان مهلت  معرفی رسمی فیلم از سوی کشورها به آکادمی برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین المللی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار، سینمای آرژانتین نیز فیلم «خوابگردها» ساخته «پائولا هرناندز» را به عنوان نماینده خود در این رویداد معرفی کرد. 

 

سینمای آرژانتین در حالی برای چهل و هفتمین بار در شاخه بهترین فیلم بین المللی (غیرانگلیسی زبان) حضور خواهد یافت که پیش از این دو بار در سال های 1986 با فیلم «گزارش رسمی» ساخته «لوئیس بوئنسو» و در سال 2010 با فیلم «راز چشمهان آنها» به کارگردانی «خوان خوزه کامپلانا» موفق به کسب جایزه این شاخه شده و پنج بار دیگر نیز به جمع نامزدهای این شاخه راه یافته که آخرین بار به سال 2015 و فیلم «قصه های وحشی» ساخته «دامیان زیفرون» باز میگردد. 

 

«خوابگردها» که روایتگر داستان سفرهای یک مادر و دختر و چالش های پیش روی آنهاست، اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره تورنتو تجربه کرد و پس از آن در جشنواره های سن سباستین، بوسان و گوتنبرگ نیز نمایش داشته است. 

 

تاکنون 82 کشور نماینده رسمی خود را برای رقابت در اسکار 2021 به آکادمی معرفی کرده اند و آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در این شاخه روز اول دسامبر (11 آذرماه) اعلام شده است.

 

امسال فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی نیز نماینده سینمای ایران در اسکار 2021 خواهد بود. 

 

سال گذشته، 92 کشور در رقابت شاخه اسکار بین المللی حضور داشتند که در نهایت فیلم «اَنگل» ساخته «بونگ جون هو» از کره جنوبی موفق به کسب جایزه شد.

 

فهرست نامزدهای نهایی اسکار 2021 روز 15 مارس (25 اسفند) اعلام می شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز 25 آوریل 2021 (6 اردیبهشت ماه 1400 ) برگزار خواهد شد. 

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها