1/19/2021
سه شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹
«دیوید لینچ» برای نتفلیکس سریال می‌سازد

«دیوید لینچ» برای نتفلیکس سریال می‌سازد

«دیوید لینچ» قرار است در یک پروژه جدید در سال آینده میلادی یک سریال برای کمپانی نتفلیکس بسازد.

اعتمادآنلاین| این سریال که گفته می‌شود عنوان «ویستریا» برای آن انتخاب شده از ماه می سال 2021 مقابل دوربین برود و «سابرینا ساترلند» همکار قدیمی «لینچ» نیز تهیه کننده این پروژه خواهد بود.

 

«لینچ» پس از فیلم «امپراطور درون» در سال 2006، هیچ فیلم بلند دیگری نساخته اما چندی پیش فصل سوم شاهکار تلویزیونی خود یعنی سریال «توئین پیکس» را پس از یک وقفه 27 ساله رونمایی کرد که در سال 2018 نامزد 18 جایزه امی شد. 

 

این کارگردان 74 ساله، سال گذشته یک فیلم کوتاه نیز با عنوان «جک چه کار کرد؟» ساخت که از سوی نتفلیکس عرضه شد. 

 

«دیوید لینچ» متولد سال 1946 میلادی است و اوایل دهه 1970 وارد وادی فیلمسازی شد. «مرد فیل‌نما» اولین موفقیت سینمایی او بود که نامزد هشت جایزه اسکار شد. این فیلم جایزه بهترین فیلم خارجی سزار فرانسه را نیز دریافت کرد.

 

او در اواخر دهه 80 با «مارک فارست»، تهیه‌کننده معروف برای ساختن سریال تلویزیونی «توئین پیکس» قرارداد بست. این مجموعه تلویزیونی در دهه 90 در شبکه ABC به نمایش درآمد و به موفق‌ترین سریال تلویزیونی دهه 90 تبدیل شد و در سال 2018  پس از حدود 30 سال فصل سوم آن منتشر شد. 

 

یکی از موفق‌ترین آثار کارنامه سینمایی لینچ «در قلب وحشی» است که در سال 1990 موفق به دریافت جایزه نخل طلای کن شد. در سال 1997 لینچ فیلم «بزرگراه گمشده» را ساخت. این فیلم در گیشه موفقیتی به دست نیاورد و نقدهای متنوع مثبت و منفی دریافت کرد.

 

در سال 2001 بود که فیلم «جاده مالهالند» به عنوان یکی از آثار ماندگار لینچ به دنیای سینما آمد. این فیلم با نقش‌آفرینی «نائومی واتس» جایزه بهترین کارگردانی جشنواره کن و نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را برای لینچ به‌همراه آورد و «امپراطوری درون» نیز آخرین فیلم بلند اوست که در سال 2006 به سینما آمد. 

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها