1/23/2021
شنبه، ۰۴ بهمن ۱۳۹۹
گِرای داخلی‌ها به خارج یک رفتار بسیار وحشتناک است / کشور با شرایطی خطرناک روبرو است
مرتضی مبلغ،‌ عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

گِرای داخلی‌ها به خارج یک رفتار بسیار وحشتناک است / کشور با شرایطی خطرناک روبرو است

مرتضی مبلغ گفت‌: اینکه شخصی به خودش اجازه تماس غیرمتعارف با خارج را بدهد و به همین راحتی حاضر باشد مسایل سیاسی کشور تحت‌تاثیر عمل او قرار بگیرد، یک رفتار بسیار وحشتناک است.

اعتمادآنلاین| سعید شمس- «عده‌ای از داخل به خارجی‌ها گِرا می‌دهند که اگر ما در ایران روی کار بیاییم، می‌توانیم با شما توافق کنیم.» این اظهارنظر از طرف وزیر امور خارجه در چند روز اخیر در محافل سیاسی موجب واکنش‌های زیادی شده است. این نوع رفتار نشانگر چیزی جز این نیست که برخی از گروه‌های سیاسی برای توفیق در انتخابات، حاضر هستند هر کاری انجام دهند. به‌طوری که به راحتی مصالح عمومی را نادیده بگیرند که مسلما چنین تحرکی بسیار مذموم است.

 

مرتضی مبلغ،‌ عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌باره اظهار داشت: نکته‌هایی که آقای ظریف از تحرکات گروهی در تماس با آمریکا گفتند، نشان می‌دهد کشور با شرایطی خطرناک روبرو است. به هر حال شناختی که از ایشان وجود دارد، موید این قضیه است که تحت هیچ شرایطی حرف نادرست و غیرواقعی نمی‌زند. تاکید می‌کنم، این روند برای کشور خطرهای زیادی می‌تواند در پی داشته باشد. اینکه شخصی به خودش اجازه تماس غیرمتعارف با خارج را بدهد و به همین راحتی حاضر باشد مسایل سیاسی کشور تحت‌تاثیر عمل او قرار بگیرد، یک رفتار بسیار وحشتناک است.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت: در زمان حضرت امام(ره) یکی از آقایانی که در وزارت خارجه مسئولیتی هم داشت، با یکی از کشورها تماسی برقرار کرده بود و در مساله انتخاباتی کاری شبیه همین آقایان انجام داده بود. به محض اینکه خبر به امام رسید، بلافاصله دستور عزل را صادر کردند تا دیگران به خودشان اجازه وارد شدن به این بازی خطرناک را ندهند.

 

او همچنین تصریح کرد:‌ اما عجیب است که الان خطاکاران هیچ برخوردی را متوجه خود نمی‌بینند، آن هم در شرایطی که بسیاری از افراد با خطاهای بسیار ساده‌ و کم‌هزینه‌تر توبیخ و بازداشت می‌شوند که این روند با هیچ متر و معیاری توجیه شدنی نیست.

 

وی توضیح داد: بسیاری از مشکلات و بحران‌ها به همین برخوردهای تبعیض‌آمیزی بر می‌گردد که متاسفانه در کشور ما به کرات مشاهده می‌شود. لازم است با این نوع تماس‌ها مقابله‌ای جدی صورت بگیرد تا عده‌ای تندرو نتوانند به راحتی منافع ملی را با مخاطره مواجه کنند.

 

مرتضی مبلغ در پایان گفت: امیدوارم هر چه زودتر همه باهم به این تشخیص برسند که در هر شرایطی هیچ چیزی را نباید نسبت به مصالح نظام و کشور در اولویت بدانند.

 

چکیده گفت‌وگو با مرتضی مبلغ

 

-تماس غیرمتعارف با خارج بسیار وحشتناک است

-با این نوع تماس‌ها مقابله‌ای جدی صورت بگیرد

-عده‌ای تندرو نباید بتوانند به راحتی منافع ملی را با مخاطره مواجه کنند

-در هر شرایطی هیچ چیزی را نباید نسبت به مصالح نظام و کشور در اولویت قرار دارد

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها