4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
استثنائات الزام موجر به تمدید قرارداد‌های اجاره مسکن ابلاغ شد

استثنائات الزام موجر به تمدید قرارداد‌های اجاره مسکن ابلاغ شد

دادستان کل کشور از ابلاغ استثنائات الزام موجر به تمدید قرارداد اجاره مسکن در دوران کرونا خبر داد.

اعتمادآنلاین| در جلسه شورای عالی قوه قضایی بود که حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری، دادستان کل کشور استثنائات الزام موجر به تمدید قراردادهای اجاره مسکن را تشریح کرد. 


دادستان کل کشور که نمایندگی قوه قضاییه در ستاد ملی مبارزه با کرونا را بر عهده دارد با اشاره به مصوبه پیشین این ستاد درباره تمدید قرارداد‌های اجاره مسکن در دوران شیوع کرونا توضیحاتی داد. 

 

به گفته دادستان کل کشور در زمینه اجرای دستورالعمل اجاره استثنائاتی تعیین و به شورای حل اختلاف ابلاغ شده است.

 

موارد استثنا  الزام موجران به تمدید اجاره 


موارد استثنا در الزام موجران به تمدید قراردادهای اجاره اماکن مسکونی که خرداد ماه امسال در ستاد ملی مبارزه با کرونا به تصویب رسیده بود، برای اجرا به وزیر کشور ابلاغ شده است.

 

 موارد مستثنی در مورد قراردادهای اجاره اماکن مسکونی شامل سه مورد است که از جمله آن، این است که چنانچه مالک به منظور تخریب واحد مسکونی و احداث ساختمان جدید، پروانه ساختمانی اخذ کرده باشد، مستثنی خواهد شد. 

 

همچنین چنانچه مستأجر تا یکماه پس از تمدید قرارداد اجاره جدید، مابه‌التفاوت مال الاجاره را به موجر پرداخت نکرده باشد از این مصوبه مستثنی خواهد شد. 

 

علاوه بر موارد گفته شده چنانچه به تشخیص مرجع صالح رسیدگی کننده، نیاز مالک (موجر) به دلیل ازدواج اولاد ذکور وی به ملک مسکونی مورد اجاره احراز شود از این مصوبه مستثنی خواهد بود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها