3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اختلافات در کابینه اسرائیل به حدی زیاد است که برگزاری انتخابات پارلمانی جدید قطعی است
بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل:

اختلافات در کابینه اسرائیل به حدی زیاد است که برگزاری انتخابات پارلمانی جدید قطعی است

وزیر جنگ اسرائیل با بیان اینکه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم، منافع خودش را به منافع همگانی ترجیح داده، گفت: اختلافات آن دو به حدی زیاد است که برگزاری انتخابات جدید و انحلال کنست قطعی است.

اعتمادآنلاین| بعد از افزایش اختلافات درون کابینه و رأی مقدماتی کنست به انحلال، بنی گانتس وزیر جنگ این رژیم برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی طی دو سال اخیر را امری حتمی دانست.

 

گانتز در مصاحبه با شبکه 13 تلویزیون اسرائیل، با متهم کردن بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم به ترجیح دادن منافع خود به منافع تل‌آویو، گفت اختلافات دوجانبه به قدری زیاد است که برگزاری انتخابات و انحلال کنست را قطعی کرده است.

 

به نوشته روزنامه جروزالم‌پست، وی با بیان اینکه نتانیاهو در عرض شش ماه، تمام اعتماد عمومی به خودش را از دست داده، گفت: «دلیل اینکه ما به سمت انتخابات می‌رویم، این است که او با ترجیح دادن منافع خود به منافع همگانی، انتخاب کرد ما را به آن نقطه برساند. [اسرائیل] به انتخابات نیاز ندارد اما نتانیاهو هیچ چیزی را جلو نبرده است».

 

وزیر جنگ اسرائیل ضمن اشاره به دروغگویی و فریبکاری نخست‌وزیر این رژیم، اظهار داشت که بودجه سال 2020 را به تنهایی تصویب نمی‌کند و باید بودجه سال 2021 نیز در آن مشمول شود.

 

گانتز دلیل این کار خود و نقشه نتانیاهو را اینگونه توضیح داد که اگر بودجه 2021 تصویب شود، نتانیاهو دیگر نمی‌تواند از زیر توافق نخست‌وزیری چرخشی فرار کند و در ماه نوامبر سال آینده باید این پست را تحویل دهد.

 

تداوم اختلاف نظر حزب آبی‌وسفید با حزب لیکود بر سر لایحه بودجه، باعث شده نتانیاهو جداََ به فکر منحل کردن کابینه و برگزاری انتخابات زودهنگام بیافتد. حزب لیکود بودجه‌ای یک ساله و با فراگیری کمتری را پیشنهاد داده اما حزب آبی‌وسفید تاکید می‌کند لایحه بودجه باید دو ساله و مطابق با توافقات کابینه تنظیم شود.

 

چندی پیش شبکه 13 تلویزیون اسرائیل گزارش داد که معتمدان گانتز و اعضای پارلمانی حزب آبی‌وسفید به دنبال تصویب طرحی هستند که مانع از حضور دوباره نتانیاهو در انتخابات سراسری آینده در فلسطین اشغالی به دلیل پرونده‌های فساد می‌شود.

 

پیشتر، نتانیاهو از رئیس حزب آبی‌وسفید در توافق ائتلافی کابینه خواست که با رأی ندادن به انحلال کنست، از برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام اجتناب کند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها