4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
مخالفان دولت ارمنستان امروز به خیابان ها آمدند

مخالفان دولت ارمنستان امروز به خیابان ها آمدند

تظاهرکنندگان مخالف دولت امروز سه شنبه خیابانهای پایتخت ارمنستان را در آغاز یک کمپین اعتراضی بعد از آن که نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور درخواست آنها برای استعفا در واکنش به امضا توافق آتش بس با جمهوری آذربایجان را نادیده گرفت، مسدود کردند.

اعتمادآنلاین|صدها تن از این معترضان شعار نیکول خائن و ارمنستان بدون نیکول را در خیابانهای شهر ایروان سر دادند. آنها به فراخوان مخالفان برای اعتراضات بعد از رسیدن ضرب‌الاجل امروز سه شنبه که از سوی  مخالفان برای استعفای پاشینیان تعیین شد، پاسخ گفتند.

 

پاشینیان که طی یک انقلاب صلح آمیز در مه 2018 به قدرت رسید، ماه گذشته میلادی توافق آتش بس به دست آمده با میانجی‌گری روسیه برای جنگ در قره باغ با جمهوری آذربایجان را قبول کرد.

 

مخالفان پاشینیان خواستار آن هستند که او از سمتش از بابت آنچه که آنها "مدیریت فاجعه بار" او بر شش هفته درگیری در قره‌باغ می‌خوانند که منجر به اعطای اراضی به جمهوری آذربایجان شد، استعفا دهد.

 

پاشینیان مسئولیتش از بابت نتیجه این جنگ را قبول کرده اما گفته که هم اکنون مسئول اطمینان حاصل کردن از امنیت ملی و با ثبات کردن این جمهوری متعلق به شوروی سابق است.

 

مخالفان اعلام کرده‌اند، در حال برنامه‌ریزی برای مسدود کردن خیابانها در سراسر ارمنستان و فلج ساختن شبکه حمل و نقل کشور در صورت لزوم هستند.

 

کارکین II، رهبر معنوی ارمنستان در بیانیه‌ای گفت، با پاشینیان دیدار کرده و از او خواسته استعفا دهد. پاشینیان هنوز درباره اعتراضات امروز اظهار نظر علنی نداشته است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها