3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
اگر انتخابات جدید برگزار شود نتانیاهو دیگر نخست وزیر اسرائیل نخواهد بود
بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل:

اگر انتخابات جدید برگزار شود نتانیاهو دیگر نخست وزیر اسرائیل نخواهد بود

بنی گانتس وزیر جنگ و رییس حزب آبی - سفید اسرائیل جمعه شب گفت که بنیامین نتانیاهو درصورت انحلال کابینه و برگزاری انتخابات جدید دیگر نخست‌ وزیر نخواهد بود.

اعتمادآنلاین| بنی گانتس وزیر جنگ و رییس حزب آبی - سفید اسرائیل جمعه شب گفت که بنیامین نتانیاهو درصورت انحلال کابینه و برگزاری انتخابات جدید دیگر نخست‌ وزیر نخواهد بود.

 

به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، گانتس گفت: اگر انتخابات چهارم برگزار شود، من می دانم که نتانیاهو دیگر نخست وزیر اسرائیل نخواهد بود و او نیز باید این را بداند.

 

وی افزود: ما از خواست خود برای خدمت به شهروندان اسرائیل در یک دولت فعال دست بر نداشته‌ایم، اما من و همکارانم از دروغ خسته شده‌ایم.

 

وزیر جنگ اسرائیل تأکید کرد، آن ها تعهداتی که به شهروندان اسرائیلی کردند، باید انجام دهند یعنی "تصویب بودجه دولت".

 

رییس حزب آبی - سفید اسرائیل اضافه کرد: این تعهدات تنها راه برای نتانیاهو است تا ثابت کند که اسرائیلی ها گروگان پرونده‌های قضایی او نشدند.

 

گانتس پیش تر نیز با انتقاد شدید از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم گفت که تقریبا مطمئن است که به زودی انتخابات چهارم پارلمانی برگزار خواهد شد.

 

نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی پیش تر با اکثریت آرا به کلیات طرح انحلال خود رای داد. بدین ترتیب این رژیم برای برگزاری انتخابات زودهنگام آماده می شود.

 

طبق قانون اسرائیل درصورت انحلال پارلمان، انتخاب زودهنگام پارلمان طی 90 روز برگزار می شود.

درصورت انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات، به احتمال زیاد انتخابات در مارس 2021 برگزار خواهد شد.

 

اختلاف اصلی حزب آبی - سفید و لیکود به عنوان احزابی که بیشترین شمار نمایندگان در کابینه ائتلافی را دارند، تصویب بودجه است، حزب تحت رهبری نتانیاهو بر این باور است که بودجه باید یکسال تصویب شود، اما حزب تحت رهبری گانتس بر این باور است که لایحه بودجه می بایست 2 ساله و مطابق با توافق کابینه انجام گیرد.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها