4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
اگر مردم در شب یلدا از دورهمی ها پرهیز نکنند، دوباره شرایط سختی را از نظر شیوع کرونا تجربه می کنیم
آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

اگر مردم در شب یلدا از دورهمی ها پرهیز نکنند، دوباره شرایط سختی را از نظر شیوع کرونا تجربه می کنیم

آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دورهمی ها خطرناک ترین مکان در ابتلا به ویروس کروناست لذا باید از شرکت در میهمانی ها و مراسم دورهمی خودداری شود.

اعتمادآنلاین| معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: دورهمی ها خطرناک ترین مکان در ابتلا به ویروس کروناست لذا باید از شرکت در میهمانی ها و مراسم دورهمی خودداری شود.

 

دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به فرارسیدن شب یلدا عنوان کرد: اگر مردم در شب یلدا توصیه ها را جدی نگیرند و ازدورهمی ها پرهیز نکنند، دوباره شرایط و دوران سختی را از نظر شیوع کرونا تجربه می کنیم.

 

وی تصریح کرد: در برگزاری این دورهمی ها سالمندان بیشتر و گسترده تر تحت تاثیر این بیماری قرار خواهند گرفت.  

 

وی با تاکید بر اینکه توصیه ما این است که به هیچ وجه دورهمی برگزار نشود، اضافه کرد: کافی است که یک بیمار با وجود استفاده از ماسک در دورهمی که همه ماسک زده باشند، حضور یابد و فقط یک چای بنوشند، مقدار ویروسی که این فرد به محیط پیرامون خود پخش خواهد کرد برای ابتلا همه میهمانان این دورهمی کفایت می کند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت: همچنین اگر کمتر از 15 دقیقه در کنار هم باشند این احتمال که فرد به ویروس کرونا مبتلا شود،  پایین است و هر چه این زمان دورهمی بیشتر باشد به عددهای بالاتری به لحاظ ابتلا می رسیم.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون 577 بیمار مبتلا یا مشکوک به کووید 19 در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، خاطر نشان کرد: در این میان 105 بیمار بدحال بستری در بخش مراقبت های ویژه داریم.

 

گیلان دومین استان درگیر بیماری کرونا بود و هم اکنون در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

  

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها