4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
جلوگیری از تعطیلی دولت با امضای ترامپ روی بسته کمک‌های مالی کرونا

جلوگیری از تعطیلی دولت با امضای ترامپ روی بسته کمک‌های مالی کرونا

رئیس جمهور آمریکا بالاخره لایحه بسته کمکهای مالی 900 میلیارد دلاری کرونا را امضا کرد و مانع از تعطیلی دولت آمریکا شد.

اعتمادآنلاین| شبکه سی ان ان گزارش داد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بسته کمک مالی 900 میلیارد دلاری که در کنگره این کشور به تصویب رسیده است را امضا کرد و این لایحه وارد فاز اجرایی شد.

 

ساعاتی پیش ترامپ در توئیتر خود نوشته بود که به زودی درباره لایحه کمک مالی خبرهای خوبی به گوش می‌رسد. برخی منابع نیز گفته بودند که ترامپ قصد دارد لحظات آخر این لایحه را امضا کند.

 

پیش از این خبرگزاری رویترز گزارش داده بود، اصرار دونالد ترامپ  بر امضا نکردن طرح بودجه حمایتی از مشاغل آسیب‌دیده بر اثر همه‌گیری ویروس «کووید19»، میلیون‌ها آمریکایی را در خطر از دست دادن مزایا و بیمه بیکاری قرار داده است.

 

ترامپ با ادعای اینکه طرح مشترک 2.3 تریلیون دلاری قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه، کمک کافی به و یکسانی به همه مردم آمریکا نمی‌کند، از امضا و تبدیل کردن آن به قانون خودداری کرده بود.

 

این طرح بودجه عظیم قرار است 892 میلیارد دلار منابع مالی در اختیار آمریکایی‌هایی قرار بدهد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، شغل خود را از دست داده و هم‌اکنون در حال بهره‌مند شدن از مزایا و بیمه بیکاری کرونایی هستند که در تاریخ 26 دسامبر (پایان روز شنبه به وقت محلی) منقضی می‌شد. طرح مذکور همچنین 1.4 تریلیون دلار به دولت واشنگتن اعطا می‌کند تا هزینه‌های معمول را پرداخت نماید.

 

رویترز بر اساس داده‌های وزارت کار آمریکا گزارش داده که بدون امضای ترامپ پای این طرح، حدود 14 میلیون آمریکایی مزایا و بیمه بیکاری دوران کرونا را از دست می‌دهند و همچنین بخشی از دولت فدرال ایالات متحده نیز از روز سه‌شنبه تعطیل خواهد شد، مگر اینکه کنگره دوباره بر سر بودجه موقت توافق کند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها