10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
بیش از 800 اثر به نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم رسید

بیش از 800 اثر به نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم رسید

826 اثر از هنرمندان کشورهای مختلف به منظور شرکت در نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم به دبیرخانه این رویداد رسید.

اعتمادآنلاین| 826 اثر از هنرمندان کشورهای مختلف به منظور شرکت در نخستین نمایشگاه خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم به دبیرخانه این رویداد رسید.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، نخستین نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم از اول بهمن کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

براساس اعلام دبیرخانه این رویداد مجازی، تاکنون 826 اثر خوشنویسی از 151 هنرمند به دبیرخانه ارائه شده است.

 

هنرمندانی از کشورهای افغانستان، الجزایر، چین، مصر، هند، ژاپن، عراق، اردن، قزاقستان، کویت، لبنان، مغولستان، لهستان، مراکش، عمان، پاکستان، روسیه، سنگاپور، اسپانیا، سوریه، تاجیکستان، کره جنوبی، ترکیه، امارات، ازبکستان و تونس تاکنون آثار خود را برای حضور در نخستین نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم با عنوان رقص قلم ارائه کرده اند.

 

علاوه بر بخش مجازی (https://gallery.irunesco.org/)،  تعدادی از آثار رسیده به جشنواره به میزبانی استان خراسان رضوی (شهر مشهد) به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

همچنین براساس برنامه ریزی های انجام شده، همزمان با نمایشگاه رقص قلم، کنفرانس بین المللی راه ابریشم با ارائه مقالاتی از سوی اندیشمندانی از سراسر دنیا از اول تا چهارم بهمن برگزار می شود.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها