5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
دولت بدون تعلل نتایج تحقیقِ ترور فرماندهان مقاومت را اعلام کند
نماینده پارلمان عراق:

دولت بدون تعلل نتایج تحقیقِ ترور فرماندهان مقاومت را اعلام کند

نماینده عراقی در نخستین سالروز شهادت سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» طی بیانیه‌ای از دولت این کشور و طرف‌های مسئول خواست تا نتایج تحقیقات درباره حمله به فرماندهان مقاومت در فرودگاه بغداد را اعلام کنند.

اعتمادآنلاین| نماینده پارلمان عراق از دولت خواست که در نخستین سالروز شهادت فرماندهان مقاومت، نتایج تحقیقات مربوط به پرونده ترور آنها در جاده فرودگاه بغداد را اعلام کند.

 

«منصور البعیجی» نماینده عراقی در نخستین سالروز شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق طی بیانیه‌ای از دولت این کشور و طرف‌های مسئول خواست تا نتایج تحقیقات درباره حمله به فرماندهان مقاومت در فرودگاه بغداد را اعلام کنند.

 

وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «المعلومه» منتشر شد، اعلام کرد: نخستین سالروز حمله به فرماندهان پیروزی باید با معرفی و شناسایی کلیه عاملان این جنایت و عدم تن دادن به فشارهای آمریکایی یا غیره برای تعلل در اعلام نتایج تحقیقات در این خصوص همراه باشد.

 

این نماینده عراقی افزود: این اقدام باید در تکریم خون‌های پاکی که از سوی نیروهای شر در خاک کشور ما ریخته شد، صورت گیرد. هدف قرار دادن فرماندهان پیروزی خسران بزرگ و جبران‌ناپذیری است. نمی‌توان نقش بزرگ و مهم این شهدا در نبرد با داعش آمریکایی را نادیده گرفت. اگر این فرماندهان و فرزندان مقاومت از سازمان الحشدالشعبی و سایر نیروهای امنیتی نبودند، تروریست‌های داعش به کل منطقه حمله کرده بودند.

 

البعیجی در ادامه افزود: دولت عراق باید مصوبه پارلمان در اخراج نیروهای خارجی را اجرا کند و با هیچ کس- هر که می‌خواهد باشد - بر سر این مسأله تعارف نکند. ما به اخراج این نیروها رای دادیم زیرا اخراج آنها حداقل واکنش به جنایت حمله تروریستی آنها است دیگر جایی برای باقی ماندن آنها در سرزمینمان به هر بهانه و دلیلی نیست.

 

مسأله اخراج نظامیان آمریکا از عراق درست پس از آن مطرح شد که نظامیان تروریست‌ آمریکا سردار سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید «ابو مهدی المهندس» معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی را در خاک عراق به شهادت رساندند.

 

پارلمان عراق پس از این اقدام تروریست‌های آمریکا به تاریخ 15 دی 1398 مصوبه اخراج نظامیان آمریکا را از خاک این کشور تصویب کرد؛ اما همچنان نیروهای آمریکا در خاک عراق حضور دارند.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها