2/25/2021
پنج شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
طرح هدایت دانش آموزان باید به جریان فرهنگی تبدیل شود
اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور:

طرح هدایت دانش آموزان باید به جریان فرهنگی تبدیل شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه و یک کلاس درس) باید به یک جریان فرهنگی و عمومی در سطح جامعه تبدیل شود.

اعتمادآنلاین| اسحاق جهانگیری اظهار کرد: در شرایط یک سال اخیر شیوع بیماری کرونا یکی از مهمترین اولویت‌های دولت، عدم تعطیلی آموزش و استمرار فرآیندهای آموزشی و تربیتی از درگاه مجازی و فراهم نمودن بستر آن بوده و این جریان با جدیت ادامه دارد.

 

وی راه اندازی شبکه شاد و اجرای طرح هدایت را از اقدامات ارزنده و مهم وزارت آموزش و پرورش دانست و افزود: با تلاش، کوشش و برنامه‌ریزی معلمان خوش فکر و ساعی در اقصی نقاط کشور، آموزش دانش‌آموزان به روش‌ها و شیوه‌های مختلف دنبال شده و با تعطیلی ظاهری و فیزیکی مدارس فرایند تعلیم و تربیت با قوت استمرار دارد.

 

معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: طرح هدایت (هر دانش آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه و یک کلاس درس) باید به یک جریان فرهنگی و عمومی در سطح جامعه تبدیل شود و آموزش و پرورش از ظرفیت پیوند خیرین با مدارس به نحو مطلوبی بهره گیری می‌کند و در این راستا اعتمادسازی و شفاف سازی برنامه‌ها و اقدامات یک اصل مهم است.

 

گفتنی است: در پایان این نشست تعداد 10 دستگاه تبلت به صورت نمادین به نمایندگی از دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در اختیار 10 نفر دانش آموز قرار گرفت و آئین اهدای آن با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها