3/4/2021
پنج شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
ایران یکی از آسیب‌پذیرترین کشورها در شرایط کرونایی است
فرزانه‌ ترکان، پزشک و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

ایران یکی از آسیب‌پذیرترین کشورها در شرایط کرونایی است

فرزانه‌ ترکان گفت‌: الان سایه کرونای انگلیسی هم سلامت مردم را تهدید می‌کند و اگر کم‌کاری صورت گیرد، با شرایطی واقعاً غیرقابل کنترل روبه‌رو خواهیم شد. در چنین شرایطی لازم است برای رفت‌وآمدهایی که با همه کشورهای اروپایی داریم، به ‌طور جدی محدودیت‌هایی اعمال کنیم.

اعتمادآنلاین| فرزانه‌ ترکان، پزشک و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با اشاره به ورود کرونای انگلیسی به کشور و شرایط ویژه ایران در راه مبارزه با کووید-19 در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین اظهار کرد: ایران متاسفانه یکی از آسیب‌پذیرترین کشورها در شرایط کرونایی است چراکه هنوز به‌ طور رسمی کار مهم واکسیناسیون را شروع نکرده‌ایم و این امر می‌تواند تبعات بسیار خطرناکی داشته باشد. به همین دلیل اگر در این بین کرونای انگلیسی هم در شهرهای ما شیوع پیدا کند، به ‌طور حتم با پیک خطرناک و آسیب‌رسانی مواجه خواهیم شد.

 

او توضیح داد: کرونا در آستانه یک سالگی قرار دارد و به همین دلیل کوتاهی یا اهمال‌های احتمالی به‌ هیچ وجه توجیه‌پذیر‌ نیست. مخصوصاً الان سایه کرونای انگلیسی هم سلامت مردم را تهدید می‌کند و اگر کم‌کاری صورت گیرد، با شرایطی واقعاً غیرقابل کنترل روبه‌رو خواهیم شد. در چنین شرایطی لازم است برای رفت‌وآمدهایی که با همه کشورهای اروپایی داریم، به ‌طور جدی محدودیت‌هایی اعمال کنیم و چنین نباشد که به بهانه‌هایی مجوز پرواز به این یا آن کشور را صادر کنیم؛ مثلاً یک فرد مبتلا به ویروس انگلیسی 2 هفته پیش از لندن به تهران آمده است.

 

این چهره که پزشک است و این روزها بیماران کرونایی را درمان می‌کند‌، ادامه داد: تاکید می‌کنم که دست‌اندرکاران در کار مهم واکسینه کردن همه مردم اهتمام ورزند تا بتوانیم حتی‌المقدور کرونا را مهار کنیم‌. به هر حال مردم بیش از این تحمل تحمیل خسارت‌های جانی و مالی کرونا را ندارند و باید همه ارگان‌ها دست به دست هم بدهند تا به هر طریقی که ممکن است بتوانیم آرامش را به سطح کشور بازگردانیم.

 

فرزانه ترکان در پایان گفت: کرونا در عین حال که خطرناک است پدیده‌ای قابل کنترل به شمار می‌رود پس بر همه کل سیستم مدیریتی کشور واجب است از خود تلاش‌ بی‌وقفه‌ای برای رهایی مردم از این ویروس نشان بدهند.

 

 

چکیده گفت‌وگو با فرزانه ترکان

 

-سایه کرونای انگلیسی سلامت مردم را تهدید می‌کند

-برای رفت‌وآمد با کشورهای اروپایی باید محدودیت‌های جدی اعمال کنیم

-کرونا پدیده‌ای قابل کنترل به شمار می‌رود

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها