3/9/2021
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
«گورکن» ایرانی در بلغارستان

«گورکن» ایرانی در بلغارستان

فیلم سینمایی «گورکن» در بخش اصلی سیزدهمین جشنواره صوفیه منار در کشور بلغارستان به نمایش درمی‌آید.

اعتمادآنلاین| فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و به تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم صوفیه منار بلغارستان به نمایش درمی‌آید.

 

این رویداد سینمایی که از سال 2009 در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان آغاز به کار کرده هر ساله میزبان  آثار سینمایی، مستند و کوتاه از کشورهای خاورمیانه، آسیای میانه و شمال آفریقاست. 

 

فیلم سینمایی «گورکن» در ماه ژانویه علاوه بر نمایش در این جشنواره، در بخش نگاه نو هفدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم باهاما، بخش مسابقه آثار سینمایی سیزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم جیپور هند و بخش سینمای جهان «نوزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم داکا» نیز به نمایش درمی‌آید.

 

«گورکن» داستان زنی به نام سوده شریف‌زادگان با بازی ویشکا آسایش است که در آستانه‌ ازدواج مجددش با یک چالش سخت مواجه می‌شود. حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی‌نیا، سیاوش چراغی‌پور و گوهر خیراندیش از بازیگران اصلی این فیلم به شمار می‌آیند.

 

سیزدهمین جشنواره فیلم صوفیه منار، 26 دی‌ماه 99 (15 ژانویه 2021) آغاز به کار می کند و به مدت دو هفته و به صورت مجازی تا 12 بهمن‌ماه (31 ژانویه) ادامه خواهد داشت.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها