6/24/2021
پنج شنبه، ۰۳ تیر ۱۴۰۰
شاید دیگر شاهد تک‌روی‌های جبهه پایداری نباشیم / قرار بر این گذاشته شده که در انتخابات 1400 ائتلافی بین نامزدهای اصولگرا شکل گیرد
حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

شاید دیگر شاهد تک‌روی‌های جبهه پایداری نباشیم / قرار بر این گذاشته شده که در انتخابات 1400 ائتلافی بین نامزدهای اصولگرا شکل گیرد

حسین کنعانی‌مقدم گفت‌: مرحوم مصباح یزدی پدر معنوی جبهه پایداری بود که مشخصاً این گروه از مرگ او خسارت خواهد دید. اما به هر روی شاگردان آن مرحوم باید تلاش‌شان را برای انجام دادن کارها به کار گیرند. دبیرکلی آقای محصولی می‌تواند تعامل پایداری با اصولگراها را بیشتر کند تا شاید دیگر شاهد تک‌روی‌های آنها نباشیم.

اعتمادآنلاین| مرگ محمدتقی مصباح یزدی یکی از تاصیرگذارترین اتفاقات برای جبهه پایداری در آستانه انتخابات 1400 بود. مصباح یزدی در مقام پدر معنوی جبهه پایداری‌، نقشی متفاوت برای آنها بازی می کرد و باید دید این گروه پرسروصدا اکنون با چه سازوکاری به استقبال انتخابات 1400 خواهند رفت.

 

حسین کنعانی‌مقدم، فعال سیاسی اصولگرا، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این ‌باره اظهار کرد: مرحوم مصباح یزدی پدر معنوی جبهه پایداری بود که مشخصاً این گروه از مرگ او خسارت خواهد دید. اما به هر روی شاگردان آن مرحوم باید تلاش‌شان را برای انجام دادن کارها به کار گیرند. دبیرکلی آقای محصولی می‌تواند تعامل پایداری با اصولگراها را بیشتر کند تا شاید دیگر شاهد تک‌روی‌های آنها نباشیم.

 

دبیر کل حزب سبز در ادامه گفت: درباره احتمال ائتلاف انتخاباتی جبهه پایداری با دیگر گروه‌های اصولگرایی باید منتظر روزهای منتهی به انتخابات باشیم تا ببینیم بالاخره می‌توانند به اتحاد انتخاباتی برسند یا نه، چون قرار بر این گذاشته شده است که در انتخابات 1400 ائتلافی بین نامزدها شکل گیرد و گروه‌ها از این تصمیم پیروی کنند. اما نکته مهم این است که هر جریان سیاسی‌ای که بخواهد در انتخابات شرکت کند لاجرم باید به حضوری توأم با وحدت در رقابت تن دهد تا از این طریق احتمال کسب پیروزی بیشتر شود.

 

او توضیح داد: اصلاح‌طلبان معمولاً در برهه انتخابات به طور تشکیلاتی عمل و به همین دلیل به راحتی یکی شدن در رقابت را تجربه می‌کنند. چنین اتفاقی برای گروه‌های سیاسی موهبتی بزرگ است. اما اصولگرایان وابسته به شیخوخیت هستند و به همین خاطر بعد از درگذشت چهره‌های تاثیرگذاری چون مهدوی کنی و عسگراولادی شاهد نوعی انشقاق در اردوگاه اصولگرایی بودیم که نتیجه این اختلاف در 2 انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته عیان شد. البته ظاهراً این‌ بار بنا بر ورود جامعه روحانیت مبارز به بحث انتخابات است که اگر اعضای این تشکل قدیمی بتوانند تصمیم‌های خوبی بگیرند، اصولگرایان احتمالاً می‌توانند با کاندیدای مشترک در انتخابات 1400 شرکت کنند.

 

حسین کنعانی‌مقدم در پایان گفت: هر چقدر که میزان مشارکت بالاتر برود، اتحاد برای جریان اصولگرایی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند.

 

 

چکیده گفت‌وگو با حسین کنعانی‌مقدم

 

-مرحوم مصباح یزدی پدر معنوی جبهه پایداری بود

-جبهه پایداری از مرگ مصباح یزدی خسارت خواهد دید

-محصولی می‌تواند تعامل پایداری با اصولگراها را بیشتر کند

-اصولگرایان وابسته به شیخوخیت هستند

-اصلاح‌طلبان در انتخابات به طور تشکیلاتی عمل می‌کنند

-اصولگرایان با ورود جامعه روحانیت به بحث انتخابات احتمالاً می‌توانند با کاندیدای مشترک در انتخابات 1400 شرکت کنند

-هر چقدر که میزان مشارکت بالاتر برود، اتحاد برای جریان اصولگرایی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها