5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
دیگر نمی‌توانم خودم را یک جمهوری‌خواه بدانم
کالین پاول، وزیر خارجه اسبق آمریکا:

دیگر نمی‌توانم خودم را یک جمهوری‌خواه بدانم

کالین پاول، وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت به دنبال هرج و مرجی که ششم ژانویه کنگره را به سمت بحران کشاند، دیگر نمی‌تواند خودش را یک جمهوری‌خواه در نظر بگیرد.

اعتمادآنلاین| کالین پاول در مصاحبه با فرید زکریا از شبکه خبری سی‌ان‌ان که از او پرسید آیا دیگر جمهوری‌خواهانی که از دونالد ترامپ انتقاد نکردند در واقع او را ترغیب کرده‌اند، گفت: بله آنها چنین کاری کردند و برای همین است که من دیگر نمی‌توانم خودم را یک جمهوری‌خواه بدانم.

 

پاول گفت: من در حال حاضر عضو هیچ چیز نیستم. من فقط یک شهروند هستم که در کل دوران حضورم به جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها رای دادم و اکنون در حال تماشای کشورم هستم و اصلا دغدغه احزاب را ندارم.

 

او افزود: نمی‌دانم او چطور توانست همه این افراد را جذب کند. آنها باید بهتر بدانند اما آنها به شدت درگیر موضع سیاسی خودشان هستند و اینکه هیچکدام از آنها نمی‌خواهند خودشان را در یک خطر سیاسی قرار دهند. آنها بلند نمی‌شوند و حقیقت را نمی‌گویند یا بلند نمی‌شوند و از او یا دیگران انتقاد نمی‌کنند.

 

پاول که در زمان ریاست جمهوری بوش پدر رئیس ستاد مشترک ارتش بود و در دوران ریگان هم به عنوان مشاور امنیت ملی خدمت کرده است، همچنین به سی‌ان‌ان گفت: ما به افرادی نیاز داریم که حقیقت را بگویند؛ کسانی که به یاد داشته باشند که برای شهروندان اینجا هستند. آنها برای کشورمان اینجا هستند. آنها صرفا نیامده‌اند که دوباره انتخاب شوند. دوستان، ما اکنون از شما می‌خواهیم که یک آمریکایی واقعی باشید که ما بتوانیم به شما اعتماد کنیم و حقیقت را بگویید.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها