4/12/2021
دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
تلاش و پیگیری استاندار گیلان به جهت رفع مشکل دسترسی به اینترنت بویژه در مناطق روستایی
در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد؛

تلاش و پیگیری استاندار گیلان به جهت رفع مشکل دسترسی به اینترنت بویژه در مناطق روستایی

ارسلان زارع استاندار گیلان، در دیدار با محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات اظهار داشت: در راستای پوشش 205 روستای استان که به طور عمده از دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت محروم هستند، ایجاد 46 سایت جدید به اپراتور دوم (ایرانسل) ابلاغ شده است.

اعتمادآنلاین| ارسلان زارع استاندار گیلان، در دیدار با محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات اظهار داشت: در راستای پوشش 205 روستای استان که به طور عمده از دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت محروم هستند، ایجاد 46 سایت جدید به اپراتور دوم (ایرانسل) ابلاغ شده است.


 وی ادامه داد: همچنین با توجه به پیگیری های قبلی در خصوص ارتقاء 60 سایت همراه اول به فنآوری  4G ، تا کنون تنها 10 سایت به فناوری یاد شده ارتقا یافته اند.

 

استاندار گیلان با اشاره به نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان در دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به ویژه در فصل امتحانات خصوصا در مناطق روستایی، خواستار شتاب در تکمیل پروژه های مزبور شد تا برخی از آنها در دهه مبارک فجر و مابقی تا پایان امسال به بهره برداری برسند.


 وی همچنین گفت: مراحل طراحی، مکان‌یابی و فرایندهای مرتبط پروژه های جدید اعم از طرح برق و فرایند مجوز منابع طبیعی و ... آغاز شود تا به محض تامین منابع مالی و تجهیزات، پروژه ها به اجرا و بهره برداری برسند.


 دکتر زارع در خصوص مرکز داده استان، حمایت بیشتر از شرکت های دانش بنیان و پشتیبانی فزون تر از مخابرات بویژه بهسازی و روزآمد کردن تجهیزات و رفع مشکلات آن مجموعه تاکید کرد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها