1/21/2021
پنج شنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
کارگران 40 درصد از متقاضیان اقدام ملی مسکن درجامعه هدف وزارت کار هستند

کارگران 40 درصد از متقاضیان اقدام ملی مسکن درجامعه هدف وزارت کار هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 40 درصد متقاضیان ثبت‌نامی واجد شرایط جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیر کشور در طرح اقدام ملی مسکن را کارگران تشکیل می‌دهند.

اعتمادآنلاین| ابراهیم صادقی‌فر روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری ابراز داشت: از مجموع 850 هزار نفر ثبت‌نام کننده واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن‌ از جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیر کشور، 358 هزار نفر از جامعه کارگری هستند.

 

وی بیان کرد: ساخت خانه برای جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیر کشور در قالب طرح اقدام ملی مسکن  بر اساس امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت راه و شهرسازی در نیم سال دوم سال گذشته کلید خورد.

 

وی ادامه داد: براساس اطلاعات جمع‌آوری شده یک میلیون و 400 هزار نفر از جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیر کشور در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد 850 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

 

صادقی‌فر تصریح کرد: دولت برای کمک به جامعه هدف، جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیر کشور تسهیلات و کمک‌هایی را در طرح اقدام مسکن ملی در نظر گرفته که در مرحله نهایی شدن است و به زودی اعلام می‌شود.

 

وی اظهار داشت: هایپرمارکت مصالح ساختمانی به منظور کاهش پرداختی و کمک به اقتصاد متقاضی در ساخت خانه در طرح اقدام ملی مسکن از جمله راهکارهای حمایتی برنامه‌ریزی شده است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: 200 هزار واحد مسکونی برای جامعه کارگری، بازنشستگی و مستمری‌بگیر کشور در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته می‌شود.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به منظور شرکت در شورای مسکن استان سمنان، افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره در ایوانکی گرمسار و شرکت در چند جلسه داخلی حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به سمنان سفر کرد.

 

شهریور سال 98 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهوری کلنگ زنی شد و اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.

 

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. 

 

منبع: ایرنا

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها