1/21/2021
پنج شنبه، ۰۲ بهمن ۱۳۹۹
سقوط قیمت سکه به کانال 10 میلیون تومانی

سقوط قیمت سکه به کانال 10 میلیون تومانی

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (چهارشنبه) با کاهش 300 هزار تومانی نسبت به روز گذشته 10میلیون و 880 هزار تومان معامله شد.

اعتمادآنلاین| ساعت 14 و 45 دقیقه امروز(چهارشنبه) ارزش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به 10 میلیون و 880 هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 10 میلیون  و70 هزار تومان معامله شد.

 

همچنین نیم ‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 900 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون تومان و 900 هزار تومان و سکه یک گرمی هم در برابر دو میلیون و 280 هزار تومان معامله شد.

 

علاوه بر این، در بازار طلا نیز نرخ هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون و 82 هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و 690 هزارتومان رسید.

 

انس جهانی طلا نیز امروز یک‌هزار و 854 دلار  و 79 سنت فروخته شد.

 

به گزارش ایرنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد، هفته‌های گذشته قیمت سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا موثر بود.

 

همچنین کاهش نرخ انس جهانی طلا نیز باعث افت قیمت طلا و سکه شده و کارشناسان افت بیشتر انس جهانی طلا در هفته‌های آینده را پیش بینی کرده‌اند. کاهش ریسک های بین المللی پس از پذیرش شکست از سوی دونالد ترامپ و معرفی جو بایدن به عنوان رییس جمهوری قانونی آینده آمریکا نیز بر این روند تاثیرگذار بوده است.

 

علاوه براین انتظار می رود با آغاز توزیع واکسن کرونا و بهبود شرایط اقتصادی درماه‌های آینده، میزان استقبال از طلا به عنوان ابزاری برای سرمایه‌گذاری کاهش پیدا کند.

 

منبع: ایرنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها