3/1/2021
دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
مبتلایان بستری شده کرونایی رو به افزایش هستند
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران:

مبتلایان بستری شده کرونایی رو به افزایش هستند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونای بستری شده در بخش های عادی و ویژه خبر داد.

اعتمادآنلاین| زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به وضیعت کرونا در پایتخت گفت: برای اولین بار در طول روزهای اخیر تعداد بیماران بستری جدید کرونایی در تهران از مرز 300 گذشت و به 309 نفر رسید که 131 نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند .

 

وی همچنین از مراجعه 1970 بیمار سرپایی به بخش‌های درمانی در شبانه روز گذشته در تهران خبر داد که نسبت به روز قبل 6.7  درصد افزایش داشته است.

 

 زالی افزایش نسبی آمار بیماران جدید کرونایی را حاکی از یک خیز ملایم  آماری دانست که باید در روزهای آتی مورد بررسی و رصد قرار گیرد.

 

به گفته وی این خیز آماری ممکن است یک تموج گذرا باشد ولی  اگر در 48 ساعت آتی همین روند افزایشی ادامه یابد می‌تواند زنگ خطر جدی برای تهران باشد.

 

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونای پایتخت، تغییر آمار در مراجعان سرپایی بخش‌های درمانی را زودرس‌ترین علایم افزایش شیوع بیماری کرونا برشمرد و افزود: معمولا اولین شاخصی که در تهران دچار تغییر می شود میزان مراجعان سرپایی به بخش درمان است.

 

به گفته زالی در حال حاضر مجموعا 1800 بیمار کرونایی در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران  بستری هستند که 730 نفر از آنان  در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار دارند که این آمار نسبت به روزهای قبل کاهش داشته است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی خاطرنشان کرد: تنها شاخص هایی که در طی شبانه روز گذشته تغییر داشته است تعداد موارد جدید مبتلا به کرونای بستری شده در بخش های عادی و مراقبت های ویژه است که درصورت عدم تکرار خیلی اهمیت ندارد اما اگر در 48 ساعت آینده نیز این آمار کماکان رو به  افزایش باشد می‌تواند به عنوان زنگ خطر جدیدی برای همان شکنندگی و ناپایداری شرایط تهران محسوب شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها