5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
یک بانک دیگر از طرح خود برای قطع روابط تجاری با ترامپ خبر داد

یک بانک دیگر از طرح خود برای قطع روابط تجاری با ترامپ خبر داد

یک بانک دیگر از طرح خود برای قطع روابط با رئیس‌جمهوری فعلی آمریکا و سازمان وی در پی ناآرامی‌های اخیر کاخ کنگره خبر داد.

اعتمادآنلاین| سومین بانک نیز ‌اعلام کرد که قصد دارد روابط خود را با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و سازمان وی در پی آشوب‌های هفته گذشته در ساختمان کاپیتال قطع کند.

 

پروفشنال بانک که مقر آن در فلوریداست و پیشتر 11 میلیون دلار وام به ترامپ ارائه کرده بود، اعلام کرد که در آینده با رئیس‌جمهور یا سازمان وی هیچ همکاری نخواهد داشت.

 

بلومبرگ با انتشار سندی در ماه جولای گزارش داد که پروفشنال بانک مبلغی بالغ بر 25 میلیون دلار در حساب بازار پول ترامپ داشت و برای این سال حدود یک میلیون دلار سود پرداخت کرد.

 

این بانک اولین فعالیت تجاری خود را با ترامپ در سال 2018 انجام داد و هنگام خرید خانه 18 میلیون دلاری خواهرش در «پالم بیچ » در فلوریدا وام مسکن ارائه داد. مبلغ این وام 11 میلیون دلار با نرخ بهره 4 و 50 درصد با سر رسید سال 2048 بوده است. 

 

پیش از این‌، بلومبرگ اظهار داشت که دویچه بانک علاوه بر نظارت بر بازپرداخت وام‌های فعلی با مبلغ بیش از 300 میلیون دلار هیچ تجارت آینده‌ای با ترامپ یا شرکت وی نخواهد داشت.

 

بانک سیگناتور مستقر در نیویورک نیز اعلام کرد که به دلیل «ناراحتی و شوک‌ حاصل از ناآرامی‌های کاپیتال حساب‌های شخصی ترامپ را که در مجموع حدود پنج میلیون دلار و 300 هزار  دلار است، مسدود می‌کند.» 

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها