3/6/2021
شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
فیس‌بوک تبلیغات سلاح و تجهیزات حفاظتی را ممنوع می‌کند

فیس‌بوک تبلیغات سلاح و تجهیزات حفاظتی را ممنوع می‌کند

شرکت فیس‌بوک به دنبال حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا در 6 ژانویه اعلام کرد که تبلیغات برای لوازم جانبی سلاح و تجهیزات حفاظتی در آمریکا را دست‌کم تا 2 روز پس از تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه، ممنوع می‌کند.

اعتمادآنلاین| شرکت فیس‌بوک اعلام کرد تبلیغات برای لوازم جانبی سلاح و تجهیزات حفاظتی در آمریکا را دست‌کم تا 2 روز پس از تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه، ممنوع می‌کند.

 

این شبکه اجتماعی به دنبال حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره آمریکا در 6 ژانویه، اعلام کرد اکنون تبلیغات برای تجهیزاتی مانند ضامن اسلحه، جلیقه و غلاف اسلحه را در آمریکا منع می‌کند.

 

فیس‌بوک در یک پست وبلاگی اعلام کرد: در حال حاضر تبلیغات برای سلاح، مهمات و تقویت‌کننده‌های سلاح مانند صداخفه‌کن ممنوع است، اما اکنون تبلیغات برای تجهیزات را هم منع خواهیم کرد.

 

3 سناتور آمریکایی روز جمعه نامه‌ای به مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک فرستادند و از او خواستند به طور دائم تبلیغات محصولاتی را که مشخصاً برای استفاده در مبارزه مسلحانه طراحی شده‌اند، ممنوع کند.

 

این سناتورها که همه دموکرات بودند، گفتند شرکت فیس‌بوک باید این اقدام و دیگر اقدامات را انجام دهد تا خود را در برابر چگونگی اینکه دشمنان داخلی ایالات متحده از محصولات و بستر این شرکت برای پیشبرد اهداف غیرقانونی خود استفاده کردند، پاسخ‌گو کند.

 

فیس‌بوک روز جمعه ایجاد هرگونه رویداد فیس‌بوکی جدید در مجاورت مکان‌هایی نظیر کاخ سفید، کنگره آمریکا در واشنگتن و ساختمان‌های ایالتی کنگره را تا 20 ژانویه ممنوع کرد.

 

اف‌بی‌آی نیز نسبت به تظاهرات مسلحانه که در آستانه مراسم تحلیف برای واشنگتن و پایتخت تمام 50 ایالت آمریکا برنامه‌ریزی شده‌اند، هشدار داد.

 

"بازفید" این هفته گزارش داد که فیس‌بوک در کنار مطالب تبلیغ‌کننده اطلاعات کذب در مورد انتخابات و اخباری در مورد خشونت 6 ژانویه، در حال انتشار آگهی برای تجهیزات نظامی بوده است.

 

یک سخنگوی شرکت فیس‌بوک اعلام کرد تمام صفحات شناسایی شده در گزارش بازفید حذف شده‌اند و این شرکت در حال همکاری با متخصصان اطلاعات و تروریسم و نیروی انتظامی است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها