2/28/2021
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و ساخت 6 بیمارستان دیگر

افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا در چین و ساخت 6 بیمارستان دیگر

چین برای مقابله با افزایش عفونت‌های جدید کووید-19 که دولت می‌گوید مهار آن دشوارتر است از روز شنبه ساخت یک بیمارستان 1500 اتاقی را به اتمام رساند و افراد آلوده یا کالاهایی که از خارج از کشور می‌آید را مقصر این شیوع مجدد دانست.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری رسمی شینهوا اعلام کرد این بیمارستان یکی از شش بیمارستانی است که با مجموع شش هزار و 500 اتاق در نانگونگ، جنوب پکن در استان هبی در حال ساخت است.

 

چین نخستین کشوری بود که ویروس کرونا در اواخر سال 2019 در آن پیدا شد. این ویروس در مرکز شهر ووهان شناسایی شد اما از ماه دسامبر موارد ابتلا افزایش یافت.

 

خبرگزاری شینهوا اعلام کرده که در مجموع 645 نفر در نانگونگ و مرکز استان هبی، شیجیازژوانگ تحت درمان هستند.

 

ویروس کرونا در پکن و استان‌های هیلونگ جیانگ و لیائونینگ در شمال شرقی و سیچوان در جنوب غربی یافت شده است و کمیسیون بهداشت ملی چین گفته که عفونت‌های جدید به طور غیرمعمولی سریع گسترش می‌یابند.

 

دولت چین گفته که این بیماری ممکن است از خارج از کشور نشات گرفته باشد و گفته که ویروس در مواد غذایی وارداتی، بیشتر ماهیان منجمد کشف شده است، گرچه دانشمندان خارجی در این مورد تردید دارند.

 

به گزارش ایندیپندنت، در همین حال، محققان اعزامی از سوی سازمان بهداشت جهانی در ووهان، آماده بررسی ریشه ویروس بودند. این تیم که روز پنجشنبه وارد این کشور شده، در قرنطینه دو هفته‌ای است اما قرار است با کارشناسان چینی تماس ویدیویی برقرار کند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها