3/7/2021
یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
مصوبه تغییر قانون انتخابات مشکلی را حل نمی‌کند
محمدرضا صباغیان، عضو کمیسیون امور داخلی:

مصوبه تغییر قانون انتخابات مشکلی را حل نمی‌کند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: تغییر یا ایجاد قانون برای این است که گره‌ای باز شود یا مشکلی حل شود اما این قانون مشکلی را حل نمی‌کند و مجلس را ضعیف می‌کند.

اعتمادآنلاین| عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: روند تخلفات را باید قبل از تشکیل شوراها بسنجیم، شهرداری‌ها با تشکیل شوراها در سطح قابل توجهی قانونمند تر عمل کردند و روند تخلفات بسیار کاهشی بود.
 
محمدرضا صباغیان، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، در رابطه با اصرار مجلس بر تغییر قانون انتخابات شوراها و اضافه کردن دستگاه‌های نظارتی برای انتخابات شوراها به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: من بعید می دانم این طرح به انتخابات 1400 برسد چراکه هیات‌های نظارت بر انتخابات اکنون تشکیل شده و این قانون به انتخابات آتی نخواهد رسید.

 

او افزود: تغییر یا ایجاد قانون برای این است که گره‌ای باز شود یا مشکلی حل شود اما این قانون مشکلی را حل نمی کند و مجلس را ضعیف می کند.

 

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: قانون اختیار نظارت را برعهده مجلس با استفاده از استعلام از 4 دستگاه گذاشته است که در حال حاضر کفایت می کند و اگر این نظارت را به نهادهای دیگر بسپاریم مجلس ضعیف خواهد شد. 

 

صباغیان اظهار کرد: نمایندگان تاکید دارند که شوراها تخلف دارند و اگر نظارت‌ها بیشتر شود، تخلفات نیز کاهش پیدا میکنند.

 

او تصریح کرد: روند تخلفات را باید قبل از تشکیل شوراها بسنجیم، شهرداری‌ها با تشکیل شوراها در سطح قابل توجهی قانونمندتر عمل کردند و روند تخلفات بسیار کاهشی بود. در واقع آنطور که پیداست با حضور شوراها نظارت بیشتر می‌شود.

 

منبع: برنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها