4/21/2021
چهارشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
جزییات جدید از انتخاب نهاد اجماع‌ساز / صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

جزییات جدید از انتخاب نهاد اجماع‌ساز / صوفی: خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت

علی صوفی، دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات گفت: به احتمال زیاد در جلسه فردای شورای هماهنگی 15 عضو حقیقی نهاد اجماع‌ساز که از سوی کمیته 5 نفر انتخاب شده‌اند، معرفی می‌شوند.

اعتمادآنلاین| علی صوفی، دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات با اشاره به آخرین اقدامات اصلاح طلبان برای تشکیل نهادی اجماع ساز و تعیین اعضای حقیقی این نهاد گفت: در ارتباط با انتخاب اعضای حقیقی هنوز خبر خاصی از سوی کمیته انتخاب اعلام نشده است.

 

وی در پاسخ به این سوال که اعضای کمیته 5 نفره چه اشخاصی هستند؟ تصریح کرد: قرار شد خیلی روی این موضوع اطلاع رسانی نشود، چون اساس اینکه چه کسانی عضو این کمیته هستند مسئله مهمی نیست و مهم این است که این کمیته بتواند 15 عضو حقیقی را مشخص کند و آن زمان اسامی 15 عضو حقیقی منتخب اعلام خواهد شد.

 

صوفی ادامه داد: به احتمال زیاد در جلسه فردای شورای هماهنگی 15 عضو حقیقی نهاد اجماع ساز که از سوی کمیته 5 نفر انتخاب شده اند، معرفی می شوند.

 

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات درباره نقش خاتمی در تشکیلات انتخاباتی جدید اصلاح طلبان گفت: آقای خاتمی تا جایی که این نهاد به ثبت برسد، وظیفه هدایت آن را بر عهده خواهد داشت ولی اساسا ایشان در مراحل و فرآیند بستن لیست اصلاح طلبان برای انتخابات شوراها و همچنین انتخاب کاندیدای نهایی ریاست جمهوری نقشی ایفا نمیکند؛ البته طبیعتاً در انتهای کار، لیست نهایی شوراها و گزینه ریاست جمهوری باید به تایید آقای خاتمی برسد.

 

وی در واکنش به این سوال که در صورت مخالفت خاتمی با لیست و گزینه نهایی اعضای نهاد اجماع ساز  برای انتخابات شوراها و ریاست جمهوری، تکلیف چه می شود؟ تصریح کرد:  البته آقای خاتمی اختیار این کار را دارد ولی از آنجا که ایشان در اکثر موارد پذیرای تصمیم و عقل جمعی بوده، امیدوارم که مشکلی در این رابطه پیش نیاید.

 

منبع: تسنیم

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها