3/9/2021
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
سامانه بارشی جدید به کشور وارد می‌شود
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی:

سامانه بارشی جدید به کشور وارد می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی روز پنجشنبه (9 بهمن) خبر داد و گفت: احتمال وقوع بهمن در برخی مناطق کشور دور از انتظار نیست.

اعتمادآنلاین| صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (7 و 8 بهمن) جوی آرام و پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است، اظهار کرد: این شرایط سبب افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود.

 

وی ادامه داد: طی روز پنجشنبه (9 بهمن) با ورود سامانه بارشی، بارش برف و باران در غرب و شمال غرب آغاز می‌شود همچنین طی روز جمعه (10 بهمن) با تقویت سامانه بارشی بارش برف و باران باران علاوه بر شمال غرب و غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و برخی مناطق گیلان و مازندران را در برخواهد گرفت.

 

ضیاییان در ادامه تصریح کرد: طی روز شنبه (11 بهمن) نیز بارش برف و باران در برخی مناطق شمال غرب، شمال شرق، شرق زاگرس جنوبی، سواحل خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و به‌صورت پراکنده در بخش‌هایی از شرق کشور رخ می‌دهد. طی روز یکشنبه (12 بهمن) نیز سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود.

 

 مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا پنجشنبه (7 تا 9 بهمن) روند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق کشور ادامه دارد، گفت: از این رو احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز مرکزی دور از انتظار نیست.

 

 به گفته ضیاییان طی روز پنجشنبه و جمعه (9 و 10 بهمن) در اردبیل و گیلان و طی روز شنبه (11 بهمن) در بیشتر مناطق کشور وزش باد به‌نسبت شدید پیش‌بینی می‌شود همچنین شرق و مرکز خلیج فارس امروز و فردا (7 و 8 بهمن) مواج خواهد بود.

 

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (8 بهمن) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (9 بهمن) نیز نیمه ابری همراه با غبار محلی، به‌تدریج ابری و در اواخر وقت بارش باران با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها