6/19/2021
شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
اظهارنظرهای غیرحرفه‌ای مانع از تعادل‌بخشی در بورس شد
فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی:

اظهارنظرهای غیرحرفه‌ای مانع از تعادل‌بخشی در بورس شد

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: اظهارنظرهای غیرحرفه‌ای مانع از این شد که از دانش و تجربه‌های رییس سازمان بورس برای تعادل بخشیدن بازار سرمایه ‌استفاده کنیم که این موضوع باعث سرمایه‌سوزی در بازار سرمایه شده است.

اعتمادآنلاین| وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: به «حسن قالیباف اصل» برای استعفا حق می‌دهیم زیرا دخالت‌ها و اظهارنظرهای غیرحرفه‌ای مانع از این شد که از دانش و تجربه‌های وی برای تعادل بخشیدن بازار سرمایه ‌استفاده کنیم که این موضوع باعث سرمایه‌سوزی در بازار سرمایه شده است.

 

«فرهاد دژپسند» امروز (چهارشنبه 8 بهمن ماه) در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان بورس و اوراق بهادار، افزود: جلسه امروز از مهمترین جلسه‌هایی بوده است که شرکت کردم زیرا دو تغییر مسولیت و مدیریتی داریم، «حسن قالیباف اصل» از یک سنگر بسیار مهم می رود.

 

وی افزود: بازار سرمایه مدیر گرانقدری را مانند قالیباف از دست می دهد، بر این اعتقادم که اگر اقدام‌های غیرحرفه‌ای انجام نمی‌شد و محیط بازار سرمایه را سنگین نمی کردند قادر به متقاعد کردن قالیباف برای ماندن در بازار سرمایه بودیم.

 

وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به استعفای قالیباف اصل از ریاست سازمان بورس افزود: شرایط ایجاد شده در بازار به قدری سخت بود که قالیباف اول استعفا را به رسانه و بعد به شورای بورس داد.

 

دژپسند گفت: گزارش‌هایی که قالیباف از عملکرد سازمان ارائه داد نشان‌دهنده فعالیت متنوع و توسعه بخش در این بازار در مدت زمان کوتاه است.

 

وی افزود: تامین مالی از بازار سرمایه به 500 هزار میلیارد تومان رسید در حالی که سال گذشته 264 میلیارد تومان بود.

 

ادامه دارد...

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها