2/26/2021
جمعه، ۰۸ اسفند ۱۳۹۹
با همکاری تهران و آنکارا مذاکرات سوریه را برگزار می‌کنیم
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه:

با همکاری تهران و آنکارا مذاکرات سوریه را برگزار می‌کنیم

رئیس‌جمهوری روسیه با بیان اینکه فرمت آستانه برای حل مسائل سوریه موثر است گفت: در ماه فوریه آینده نشستی برای حل مسائل سوریه برگزار می‌شود و ایران و روسیه و ترکیه مذاکرات درباره سوریه را همراهی می‌کنند.

اعتمادآنلاین| ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد: با همکاری تهران و آنکارا تلاش می‌کنیم گفت‌وگوهای سیاسی در سوریه مجدد برگزار شود.

 

پوتین امروز (چهارشنبه 8 بهمن ماه) در نشست مجازی مجمع اقتصادی داووس با تاکید بر لزوم همکاری بین‌المللی برای حل و فصل مسائل و پرهیز از یکجانبه‌گرایی تصریح کرد که زمینه‌های گسترده‌ای برای همکاری در سطح بین‌المللی وجود دارد.

 

وی افزود: اینگونه رویکردهای چندجانبه واقعا موثر است و تجربه موجود کارایی بالای چنین رویکردهایی را برای حل مسائل نشان می‌دهد.

 

رئیس جمهوری روسیه گفت: یادآوری می‌کنم به عنوان مثال در فرمت آستانه، روسیه، ایران و ترکیه اقدامات زیادی را برای تثبیت اوضاع سوریه انجام می‌دهند و هم اکنون نیز به برقراری گفت‌وگوهای سیاسی در این کشور کمک می‌کنند که البته به همراه کشورهای دیگر مشارکت صورت می‌گیرد و ما این اقدامات را به اتفاق یکدیگر انجام می دهیم.   

 

وی ادامه داد: در کل می‌توان گفت که اقدامات برای حل مسائل سوریه با موفقیت بوده است.  

 

ایران، روسیه و ترکیه ضامن مذاکرات آستانه هستند که تاکنون 15 دور آن برای کمک به بهبودی اوضاع سیاسی سوریه و حل و فصل مسائل این کشور برگزار شده است.

 

سرگئی لاوروف وزیرخارجه روسیه روز گذشته (سه‌شنبه 7 بهمن ماه) خاطرنشان کرد که در مذاکرات با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود درباره حل مسائل سوریه گفت‌وگو کرده است.  

 

وی با بیان اینکه فرمت آستانه برای حل مسائل سوریه موثر است افزود: در ماه فوریه آینده نشستی برای حل مسائل سوریه برگزار می‌شود و ایران و روسیه و ترکیه مذاکرات درباره سوریه را همراهی می‌کنند.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها