5/10/2021
دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰
ظریف: دولت بایدن در مورد سیاست تروریسم اقتصادی تجدیدنظر کند / با بایدن روابط نزدیکی نداشته‌ام؛ تعاملاتم با او کاملاً حرفه‌ای است

ظریف: دولت بایدن در مورد سیاست تروریسم اقتصادی تجدیدنظر کند / با بایدن روابط نزدیکی نداشته‌ام؛ تعاملاتم با او کاملاً حرفه‌ای است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید به اینکه «هرگز با بایدن رفیق نبوده است»، ابراز امیدواری کرد که دولت جدید ایالات متحده در مورد سیاست «تروریسم اقتصادی» تجدیدنظر کند.

اعتمادآنلاین| محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید به اینکه «هرگز با بایدن رفیق نبوده است»، ابراز امیدواری کرد که دولت جدید ایالات متحده در مورد سیاست "تروریسم اقتصادی" تجدید نظر کند.

 

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه روسیا الیوم گفت: دولت جو بایدن می تواند به طور بالقوه تنش زدایی روابط میان تهران و واشنگتن را آغاز کند.

 

وی تاکید کرد که هرگز با رییس جمهوری جدید آمریکا روابط نزدیکی نداشته است.

 

ظریف در این مصاحبه افزود: تصور اینکه روابط شخصی وی با بایدن می تواند به یک موفقیت بزرگ دیپلماتیک بین دو رقیب دیرینه کمک کند، اشتباه است.

 

وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد که تاریخچه روابط وی با بایدن تقریباً به 20 سال پیش برمی گردد، زمانی که به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل مشغول به خدمت بود.

 

ظریف در این مصاحبه همچنین اظهارداشت که تعاملات وی با سناتور ایالت دلاور ( جو بایدن) کاملاً حرفه ای است.

 

وی با اشاره به اینکه سیاست فعلی واشنگتن در مورد تحریم های یک جانبه "اساساً جنگ اقتصادی" و "تروریسم اقتصادی" است، گفت : تعهدات بایدن برای بازنگری سیاست خارجی آمریکا یک وعده طولانی مدت است.

 

وزیر امور خارجه ایران اظهار امیدواری کرد که دولت جدید آمریکا بتواند روابط دوجانبه با تهران را در "مسیر درست" گام بردارد.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها