4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
پرداخت مستمری به خانواده‌های دارای فرزند چندقلو/ آخرین وضعیت ساخت مسکن برای خانواده‌های دو معلول
وحید قبادی دانا؛ رئیس سازمان بهزیستی کشور:

پرداخت مستمری به خانواده‌های دارای فرزند چندقلو/ آخرین وضعیت ساخت مسکن برای خانواده‌های دو معلول

قبادی دانا درباره جزئیات پرداخت مستمری به خانواده های دارای فرزند چندقلو و ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای معلول، توضیحاتی داد.

اعتمادآنلاین| وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور، درباره پرداخت مستمری به خانواده چند قلوها، اظهار کرد: هر خانواده‌ای که دارای فرزند سه قلو و یا بیشتر باشد، بدون در نظر گرفتن دهک درآمدی خانوار، مستمری ماهانه هر چند ناچیز پرداخت می‌شود.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مبلغ مستمری بر اساس بعد خانوار مشخص می‌شود، گفت: مبلغ مستمری بین 500 تا 600 تومان است، همچنین هر خانواده‌ای که دارای فرزند دوقلو است و در دهک درآمدی یک تا سه قرار دارد، مشمول دریافت مستمری ماهانه است.

 

قبادی دانا درباره آخرین جزئیات از ساخت مسکن برای خانواده‌های دو معلول، گفت: از سال 94، پروژه ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول آغاز شده است و از 14 هزار خانواده‌ای که شناسایی شده اند 10 هزار واحد واگذار شده است و در روز‌های آینده در دهه فجر 10 هزار واحد دیگر به خانواده‌های دارای دو معلول واگذار خواهد شد و 4 هزار مسکن دیگر نیز در حال ساخت است و 4 هزار خانوار دیگر علاوه بر آن 14 هزار مورد شناسایی شده اند که در سال 1400 برای مسکن آن‌ها اقدام خواهد شد.

 

وی درباره مسکن خانواده‌های تک معلول، بیان کرد: خانواده‌هایی که دارای یک معلول هستند تسهیلگری در حوزه مسکن برای آن‌ها انجام می‌شود، اما ساخت مسکن نداریم و فقط تسهیلات ساخت به این خانواده‌ها داده می‌شود که این تسهیلات رقم کمی است، چرا که بودجه سازمان بهزیستی در حوزه مسکن در سال 99، فقط 65 میلیارد تومان بوده است.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: 50 میلیارد تومان از ستاد اجرایی فرمان امام و 360 میلیارد تومان کمک از بنیاد مستضعفان برای ساخت مسکن معلولان دریافت کرده ایم، از بنیاد مسکن و خیرین نیز کمک‌هایی دریافت شده است.

 

منبع: باشکاه خبرنگاران جوان

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها