4/18/2021
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
شعبان بی‌مخ هم سیلی می‌زد، آقای نماینده!

شعبان بی‌مخ هم سیلی می‌زد، آقای نماینده!

«فضای رسانه‌ای تبدیل شده به عده‌ای شعبان بی‌مخ که از کاه کوه می‌سازند». این کلام نماینده سبزوار است که چنین پشتِ نماینده همشهری خود (علی اصغر عنابستانی) درآمده است. تا جایی که سواد اندک و برگ‌های تاریخ گواهی می‌دهند، شعبان بی‌مخ، زبانِ گویا و به راهی نداشت تا «از کاه، کوه» بسازد.

اعتمادآنلاین| فضای رسانه‌ای تبدیل شده به عده‌ای شعبان بی‌مخ که از کاه کوه می‌سازند. "این کلام نماینده سبزوار است که چنین پشتِ نماینده همشهری خود (عنابستانی) در آمده است.


 تا جایی که سواد اندک و برگ‌های تاریخ گواهی می‌دهند، شعبان بی‌مخ، زبانِ گویا و به راهی نداشت تا "از کاه، کوه" بسازد. اتفاقا دستِ بزن داشت که با سیلی‌های سنگین، رقبا را از میدان به در می‌کرد. به واقع او زبان نمی‌زد، کتک می‌زد به همین قاعده نمی‌تواند نسبتی با رسانه و فضای رسانه‌ای داشته باشد. تناسبِ رفتار را می‌شود در جای دیگر جست، جایی شبیه "خطِ ویژه"!


او در پاسخ به این سؤال که منظورتان چیست، گفت: "آدم‌هایی هستند که دروغ‌پردازی می‌کنند حادثه‌ها را بزرگ‌نمایی می‌کنند مانند خطای عنابستانی که در آن بزرگ‌نمایی صورت گرفت." جناب نماینده البته از دروغ‌پردازی چیزی نگفته اما آن را با بزرگ‌نمایی گره زده است انگار در نگاه جناب ایشان، سیلی زدنِ آقای قانون‌گذار به گونه مجری قانون، که برخی به درستی آن را "سیلی به قانون" دانستند، چیز کوچکی است؟! جامعه اتفاقا آن را بزرگ دید که چنان واکنش نشان داد. ایشان برای گناه کبیره "دروغ" چه حجم و وزنی قائل است که پرداختن رسانه‌ها - که بدون نگاه جناحی و از همه جناح‌ها به نقد آن پرداختند - را "بزرگ‌نمایی" می‌داند؟! از "دروغ" و از سیلی زدن به گوش مجری قانون و لگدکوبی قانون، بزرگتر هم می‌توان یافت؟ من که گمان نمی‌کنم ممکن باشد چنین چون در روایات هم می‌خوانیم که مؤمن ممکن است به هر گناهی بیفتد اما به دروغ، هرگز.


این نماینده در پاسخ به این سؤال که فکر نمی‌کنید این توهین به فضای رسانه‌ای کشور، است، گفت: منظورم با عده‌ای است که در ماجرای نجفی واقعیت را وارونه نشان دادند ولی در ماجرای عنابستانی بزرگ‌نمایی کردند. باز تا جایی که یادم هست در آن ماجرا هم کسی کم نگذاشت. شاید ایشان تلویزیون و رسانه‌های کشور و به‌ویژه جناحی که بدان منتسب است را نگاه نمی‌کند والا چنین داوری نمی‌کردند.


این را بدانند ایشان و همه حضرات که اصحاب رسانه هر روز را برای مردم بهتر می‌خواهند و اصلا از تحریر خبرهایی که قبل از کام مخاطب، کام خودشان را تلخ می‌کند، خوششان نمی‌آید. اتفاقا خیلی وقت‌ها هم متهم به کوچک‌سازی ماجراها می‌شویم. حرفی نیست. از دیوار کوتاه رسانه‌ایشان هم خشتی بردارد اما بداند که ما روزها را برای همه خوب می‌خواهیم. فلسفه انقلاب که در چهل و سومین فجر آن نفس می‌کشیم هم بهترسازی محیط زندگی برای همه بود و هست. حضرات نماینده هم در همین راستا صاحب تکلیفند. ان‌شاالله بدان عمل کنند.

 

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها