4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
آغاز  پرداخت وام‌های دانشجویی نیمسال دوم

آغاز پرداخت وام‌های دانشجویی نیمسال دوم

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: برای پرداخت وام‌ها از لحاظ نقدینگی در نیمسال اول مشکلی نداشتیم و بلافاصله پرداخت وام‌های نیمسال دوم را نیز آغاز می‌کنیم.

اعتمادآنلاین| ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، گفت: در سال تحصیلی جدید اغلب دانشجویان در کنار خانواده‌های خود هستند و آموزش به صورت مجازی اجرا شد و با توجه به شرایط سخت اقتصادی تلاش کردیم که حامی و کمک کار دانشجویان باشیم.

 

وی افزود: راهبرد اصلی صندوق رفاه دانشجویان پرداخت وام‌های دانشجویی است و خوشبختانه با مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای نیمسال اول سال تحصیلی حدود 300 میلیارد تومان اعتبار برای پنج نوع وام تحصیلی، وام شهریه، وام ودیعه مسکن، وام ویژه دکتری و وام ضروری در نظر گرفته شد.

 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: تاکنون حدود 250 میلیارد تومان از این میزان وام با درخواست دانشگاه‌ها به امور مالی دانشگاه واریز شد و خوشبختانه برای پرداخت وام‌ها از لحاظ نقدینگی در نیمسال اول مشکلی نداشتیم و بلافاصله پرداخت وام‌های نیمسال دوم را نیز آغاز می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه هیچ دانشجویی با توجه به شیوع کرونا برای دریافت وام نباید به واحدهای دانشجویی مراجعه کند گفت: تمام درخواست‌ها در سامانه ثبت شود و کارشناسان صندوق رفاه دانشجویان آن‌ها را بررسی می‌کنند.

مطیعی گفت: آمادگی پرداخت همین میزان وام را برای نیمسال تحصیلی دوم داریم و امیدواریم مشکلی رخ ندهد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها