4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
آمار مبتلایان کرونا در جهان به 107 میلیون نفر رسید

آمار مبتلایان کرونا در جهان به 107 میلیون نفر رسید

براساس گزارش‌های مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا صبح سه شنبه به 107 میلیون و 5 هزار نفر رسیده است.

اعتمادآنلاین| براساس گزارش‌های مراکز رسمی، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا صبح سه شنبه به 107 میلیون و 5 هزار نفر رسیده است.

 

به گزارش مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به 2 میلیون و 336 هزار و 282 نفر رسیده است.

 

براساس این گزارش در 24 ساعت گذشته در آمریکا که دارای بیشترین آمار بیماران کرونایی است، 87 هزار و 31 نفر به کووید 19مبتلا شده و یک هزار و 489 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در آمریکا به 27 میلیون و 700هزار و 629 نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به 476 هزار و 405 نفر رسیده است.

 

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید 19 در آمریکا 17 میلیون و 512 هزار نفر گزارش شده است.

 

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، روسیه، انگلیس و فرانسه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

 

آمریکا بالاترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا را دارد. این در حالی است که از یک ماه پیش توزیع واکسن‌های شرکت های فایزر، بیون تک و مدرنا در آمریکا آغاز شده اما روند واکسیناسیون برخلاف آنچه پیش بینی می‌شد، کندتر بوده است.

 

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا که از زمان ورود به کارزار انتخابات ریاست جمهوری کنترل همه‌گیری مهار کرونا را اولویت اول خود معرفی کرده از نخستین دقایق بدست گرفتن سکان زمامداری، حدود 25 فرمان اجرایی را امضا کرد که بیش از نیمی از آنها مربوط به کرونا است.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها