4/19/2021
دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
استاندار تهران: برگزاری مراسم اعتکاف توصیه نمی‌شود / میزان مرگ‌ومیر کرونای انگلیسی شدیدتر از کرونای معمولی است

استاندار تهران: برگزاری مراسم اعتکاف توصیه نمی‌شود / میزان مرگ‌ومیر کرونای انگلیسی شدیدتر از کرونای معمولی است

استاندار تهران با افزایش میزان بستری‌های کرونایی در استان تهران گفت: با توجه به شرایط متزلزل کرونا برپایی مراسم اعتکاف توصیه نمی‌شود و لذا از شهروندان استان تهران تقاضا داریم تا از ظرفیت فضای مجازی در این راستا بهره‌مند شوند.

اعتمادآنلاین| استاندار تهران با افزایش میزان بستری‌های کرونایی در استان تهران گفت: با توجه به شرایط متزلزل کرونا برپایی مراسم اعتکاف توصیه نمی شود و لذا از شهروندان استان تهران تقاضا داریم تا از ظرفیت فضای مجازی در این راستا بهره‌مند شوند.


انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران گفت: با اعمال محدودیت‌های هوشمند، فاصله‌گذاری اجتماعی شاهد شرایط مطلوبی از آبان ماه به این طرف بودیم اما متاسفانه تلقی اشتباه از ساخت واکسن کرونا باعث عادی‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم شده است.

 

وی ادامه داد: هرگونه نگاه سطحی و عادی‌انگاری در مدیریت کرونا باعث شکننده‌ترشدن مدیریت کرونا در استان تهران خواهد شد.

 

استاندار تهران خاطرنشان کرد: از اول بهمن ماه شاهد خیز ملایم افزایش مراجعین سرپایی و بستری بودیم بطوریکه اول بهمن تعداد 1879 بستری و روز 26بهمن تعداد 2190 بستری در بخش‌های بیمارستانی استان داشتیم و این افزایش بستری بسیار نگران کننده است.

 

وی با اشاره به طرح شهید سلیمانی تصریح کرد: شناسایی کانون‌های بیماری کرونا و قرنطینه بیماران را در طرح شهید سلیمانی با جدیت پیگیری می‌کنیم. اگر فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر شیوه‌نامه‌های ابلاغی ستاد کرونا را جدی نگیریم باید منتظر پیک چهارم کرونا باشیم.

 

محسنی بندپی درباره برگزاری مراسم اعتکاف یادآور شد: با توجه به شرایط متزلزل کرونا برپایی مراسم اعتکاف توصیه نمی شود و لذا از شهروندان استان تهران تقاضا داریم تا از ظرفیت فضای مجازی در این راستا بهره‌مند شوند. هرگونه عدم رعایت پروتکل‌های اجتماعی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند اوضاع مدیریت کرونای استان را شکننده تر کند.

 

وی با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی تصریح کرد: میزان مرگ‌ومیر کرونای انگلیسی بسیار شدیدتر از کرونای معمولی است و همه رده‌های سنی را شامل می شود و در فرودگاه‌ها نیز اقدام به گرفتن تست کامل کرونا از مسافرین می شود.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها