4/10/2021
شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
مجاز شدن انتشار آگهی معاملات دستگاه‌ها در روزنامه‌های کثیرالانتشار
در جلسه هیات وزیران مصوب شد:

مجاز شدن انتشار آگهی معاملات دستگاه‌ها در روزنامه‌های کثیرالانتشار

چاپ و انتشار آگهی معاملات دستگاه‌های اجرایی در روزنامه‌های کثیرالانتشار با تصویب هیات وزیران، مجاز اعلام شد.

اعتمادآنلاین| در جلسه صبح چهارشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، دولت ضمن اصلاح آیین‌نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت، به دستگاه‌های اجرایی اجازه داد نسبت به انتشار آگهی معاملات خود در روزنامه‌های کثیرالانتشار اقدام کنند.

 

اختصاص اعتبار برای مأموریت‌های فرماندهی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا

 

هیات وزیران با توجه به راه‌اندازی فرماندهی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در وزارت کشور، با اختصاص اعتبار تا مبلغ یک هزار میلیارد ریال (تا مبلغ 800 میلیارد ریال به صورت هزینه‌ای و تا مبلغ 200 میلیارد ریال به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای) برای اجرای مأموریت‌های قرارگاه موافقت کرد.

 

تسهیل و پیگیری مستمر اجرای دقیق و به موقع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، استفاده از ظرفیت‌های مردمی همچون مساجد، بسیج، خیرین و سمن‌ها، ایجاد تفاهم میان نیروهای اجتماعی، افزایش حضور محسوس ضابطین و ناظرین پروتکل‌های مصوب و ترغیب مردم به رعایت الزامات بهداشتی، آموزش و فرهنگ‌سازی به منظور ایجاد اعتماد و انگیزه اجتماعی نسبت به اجرای مصوبات ستاد یادشده و اجرای زیرساخت‌های مورد نیاز و همچنین ایجاد هماهنگی بین کمیته‌های مختلف ستاد مذکور و نظارت بر حسن اجرای وظایف هر یک از آنها، از جمله مأموریت‌های فرماندهی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کروناست.

 

دولت همچنین وزارت کشور را موظف کرد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کند.

 

 سازمان امور مالیاتی از شمول ماده 19 ضوابط اجرایی قانون بودجه 99 خارج شد

 

هیات وزیران در جلسه امروز همچنین به منظور ارج نهادن به کوشش سازمان امور مالیاتی کشور در وصول به موقع درآمدهای مالیاتی مندرج در قانون بودجه سال 1399 کل کشور، با مستثنی شدن سازمان مذکور از شمول ماده (19) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1399 کل کشور موافقت کرد.

 

براین اساس، یک تبصره به ماده مذکور اضافه شد که به موجب آن، اعتبارات هزینه‌ای از محل درآمدهای اختصاصی مربوط به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی کشور مندرج در جدول شماره (7) قانون بودجه سال 1399، از شمول مفاد ماده یاد شده مستثنی بوده و قابل هزینه کرد تا سقف مصوب است.

 

دولت با ترخیص خودروها و تجهیزات پزشکی همراه اهدایی به هلال احمر موافقت کرد

 

دولت با صدور مجوز ورود و ترخیص پنج دستگاه آمبولانس به همراه تجهیزات پزشکی مربوط اهدایی از سوی فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر برای تقویت توان امدادی به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بدون رعایت ضوابط فنی واردات خودرو، موافقت کرد.

 

تعیین مأخذ محاسبه عوارض و وجوه ناشی از ارزش معاملاتی املاک در سال 1399

 

هیات وزیران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی، مأخذ محاسبه سایر عوارض و وجوه موضوع تبصره (3) ماده (64) قانون مالیات‌های مستقیم را برای اجرا در سال 1399 معادل 27 درصد ارزش معاملاتی املاک تعیین کرد.

 

به موجب تبصره (3) ماده (64) قانون مالیات‌های مستقیم، در مواردی که ارزش معاملاتی موضوع ماده مذکور مطابق دیگر قوانین و مقررات، مأخذ محاسبه سایر عوارض و وجوه قرار می‌گیرد، مأخذ محاسبه عوارض و وجوه یادشده بر مبنای درصدی از ارزش معاملاتی موضوع این ماده می‌باشد که با پیشنهاد مشترک وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستگاه ذیربط به تصویب هیات وزیران یا مراجع قانونی مرتبط می‌رسد.

 

اصلاح مصوبه تعیین تعرفه هزینه جبران افت سفره‌های آب زیرزمینی

 

با توجه به تفاهم صورت گرفته میان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت مدیریت منابع آب ایران مبنی بر اعمال اصلاحاتی در مصوبه تعیین تعرفه هزینه جبران افت سفره‌های آب زیرزمینی در ارتباط با شهرک‌ها و نواحی صنعتی، هیات وزیران با اصلاح موادی از مصوبه مذکور موافقت کرد.

 

به موجب این اصلاحیه، شهرک‌ها و نواحی صنعتی از 40 درصد تخفیف در پرداخت هزینه‌های جبرانی برخوردار خواهند شد. همچنین مقرر شد سقف آب مصرفی شهرک‌ها و نواحی صنعتی به نسبت تعداد واحدهای استقراریافته در آنها تعیین شود.

 

دولت با توجه به گذشت بیش از یک ماه از تاریخ مصوبه مربوط به تعیین تعرفه هزینه جبران افت سفره‌های آب زیرزمینی به دلیل فرآیند اصلاحات صورت گرفته در آن، با تغییر و بروز رسانی تاریخ صدور مصوبه مذکور موافقت کرد.

 

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

 

دولت در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

 

منبع: ایرنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها