5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
آمریکا به عنوان رهبر جهان آزاد به صحنه برگشته است
نخست وزیر انگلیس:

آمریکا به عنوان رهبر جهان آزاد به صحنه برگشته است

نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه این کشور در کنار فرانسه، آلمان و ایالات متحده در چهارچوب گروه فرا آتلانتیکی چهارجانبه به مسائل مهم امنیتی می‌پردازد از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت.

اعتمادآنلاین| نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه این کشور در کنار فرانسه، آلمان و ایالات متحده در چهارچوب گروه فرا آتلانتیکی چهارجانبه به مسائل مهم امنیتی می‌پرداز از اراده جدید برای حل پرونده اتمی ایران گفت.

 

 بوریس جانسون به عنوان آخرین سخنران اصلی کنفرانس امنیتی مونیخ که به صورت مجازی برگزار شد، بر اهمیت روابط فرا آتلانتیک تاکید کرد و افزود: امریکا اکنون به عنوان رهبر جهان آزاد به صحنه برگشته است

 

وی بیان داشت؛ همواره در این نوع نشست‌ها از زوال غرب و از هم پاشیدن اتحادهای فرا آتلانتیک و کلاً دیدگاه های بدبینانه گفتگو می شود. اما بگذارید من به شما نوید بدهم که دوره ناامیدی تمام شده است و اکنون اوضاع در حال بهبود است. جانسون از بازگشت آمریکا به عنوان به عنوان رهبر جهان آزاد ابراز خرسندی کرد.

 

جانسون همچنین نوید حضور انگلیس در عرصه بین المللی به عنوان انگلیس جهانی را داد و گفت این کشور به جامعه جهانی برای ساختن دنیایی بهتر و سبز تر و کاهش اجتمال اینگونه همه گیری ها کمک خواهد کرد. وی در ادامه به پنج اصل ارائه شده توسط انگلیس به گروه هفت برای پیشگیری از همه گیری های آینده اشاره کرد و از برنامه هایی که کشورها باید برای جلوگیری از همه گیری های آینده انجام دهند.

 

نخست وزیر انگلیس عنوان کرد که کشورها باید در برابر بیماری های واگیر مانند وقتی که در برابر حملات نظامی متحد می شوند، همکاری کنند. وی در ادامه از هدف پیشنهادی خود مبنی بر کاهش زمان ساخت واکسن‌ها از 300 روز به 100 روز خبر داد و گفت باید مشعل همکاری بین المللی را زنده نگه داریم.

 

جانسون، انگلیس را از حامیان اصلی برنامه توزیع عادلانه واکسن (کواکس) معرفی کرد و گفت کشورش آماده است که واکسن‌های اضافه بر نیاز را با سایر کشورها شریک شود. وی همچنین از واکسن آکسفورد-استرازنیکا به عنوان واکسنی ارزان و قابلیت توزیع آسان تر، به عنوان یک راه حل برای گسترش واکسیناسیون سخن گفت.

 

وی در ادامه از پیوستن دوباره آمریکا به معاهده پاریس در مسائل محیط زیستی ابراز خرسندی کرد.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها