4/18/2021
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
ارائه پیشنهاد لغو پروازهای خارجی به ستاد ملی کرونا
انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران مطرح کرد:

ارائه پیشنهاد لغو پروازهای خارجی به ستاد ملی کرونا

استاندار تهران گفت: پیشنهاد صریح ستاد کرونای استان تهران به قرارگاه و ستاد ملی این است که تا بین دوتا سه هفته پروازهای خارجی به تهران متوقف شود و از طرفی باید جرایم فردی که قرنطینه را می‌شکند باید افزایش پیدا کند.

اعتمادآنلاین| استاندار تهران از ارائه پیشنهاد لغو پروازهای خارجی به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

 

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در ستاد مقابله با کرونا که امروز با حضور علیرضا زالی برگزار شد گفت: باید شرایطی فراهم کنیم که هیچ زمانی فکر نکنیم به نقطه مطلوب در مدیریت کرونا رسیدیم و از عادی سازی شرایط کرونا پرهیز کنیم.

 

وی با اشاره به شناسایی بیماران مبتلا به کرونا ادامه داد: باید بلافاصله بعد از شناسایی بیمار اقدام به ردیابی اطرافیان و قرنطینه کردن فرد مبتلا کنیم همچنین مراجعه بیماران سرپایی در استان از نیمه دوم بهمن ماه رو به افزایش است و این هشدار برای افزایش بستری‌ها و فوتی‌هاست.

 

استاندار تهران تصریح کرد: باید با استفاده از طرح اکیپ‌های نظارتی بر مراکز تجمع مردم به ویژه در مراکز خرید نظیر بازار با همکاری بازاریان‌ و‌اصناف نظارت‌ها تشدید شود.

 

محسنی بندپی با اشاره به رعایت پروتکل‌ها در استان تهران گفت: فاصله‌گذاری در تهران 75درصد است و تارسیدن به نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم. پیشنهاد صریح ستاد کرونا استان تهران به قرارگاه و ستاد ملی این است که تا بین دوتا سه هفته پروازهای خارجی به تهران متوقف شود و از طرفی باید جرایم فردی که قرنطینه را می شکند باید افزایش پیدا کند.

 

وی با اشاره به آمار جریمه خودروها در طرح ممنوعیت تردد شبانه تصریح کرد: طبق آمار نیروی انتظامی ظرف روز گذشته 1880خودرو از ساعت 21الی 3 صبح جریمه شدند و این ترددها نگران‌کننده هستند.

 

استاندار تهران همچنین درباره ساماندهی دست‌فروشان گفت: درخصوص ساماندهی دست‌فروش‌ها در مناطق شهری پرتراکم تهران نظیر مناطق 1 تاکنون دوجلسه برگزار کردیم و مقرر شد شهرداری اقدام به ساماندهی دست‌فروش‌ها کنند. همچنین هیچ نمایشگاهی اعم از بهاره در استان تهران برپا نمی شود و انتخابات سراسری اتحادیه‌ها اجازه برگزاری ندارند.

 

وی ادامه داد: در سیستم تحت نظارت سه دانشگاه بین 11تا12هزار تست کرونا پی سی آر بصورت روزانه در استان تهران صورت می‌گیرد که البته 16هزار تست هم قابل افزایش است.

 

استاندار تهران خاطرنشان کرد: مقرر شد متولیان برگزارکننده آزمون تقاضای خود را به ستاد استانی ارائه دهند و در صورت برگزاری آزمون متمرکز بعد از بررسی کارشناسان سه دانشگاه علوم پزشکی این آزمون‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و‌در فضای مناسب برگزار شوند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها