3/9/2021
سه شنبه، ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
قانون مجلس برای توقف اجرای پروتکل الحاقی از صبح امروز اجرا شد
ظریف، وزیر امور خارجه:

قانون مجلس برای توقف اجرای پروتکل الحاقی از صبح امروز اجرا شد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حاشیه همایش بین المللی مطالبات حقوقی دفاع مقدس درباره اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره متوقف نمودن اجرای پروتکل الحاقی در جمع خبرنگاران گفت: از صبح امروز این قانون اجرا شده است .

اعتمادآنلاین| وی ادامه داد: ما از 27 بهمن به صورت رسمی به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کردیم که از صبح پنجم اسفند ماه قانون مجلس در این باره اجرا خواهد شد و به همین دلیل اجرای این قانون از صبح امروز آغاز شده است.

 

وزیر امور خارجه درباره سفر گروسی ، مدیر کل آژانس گفت: آقای گروسی به ایران آمد تا ترتیباتی را جهت اجرای قانون داشته باشیم؛ به توافقاتی در این رابطه رسیدیم و اصل این توافق بر این است که نوارهایی که از برنامه های هسته ای ما ضبط می شوند ـ که هیچ گاه به صورت زنده به آژانس ارائه نمی شد ـ بلکه به طور روزانه و هفتگی ارائه می شد از این به بعد نگهداری می شود و در اختیار آژانس قرار نمی گیرد؛ البته اجرای پادمان ادامه پیدا می کند.

 

ظریف تاکید کرد: پادمان تعهد جمهوری اسلامی ایران است و مصوبه اخیر مجلس هم اجازه همکاری بیش از پادمان را هم به ما نمی دهد و این به آن معناست که همکاری ما با آژانس ادامه پیدا می کند.


این خبر تکمیل می‌شود...

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها