4/18/2021
یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
هم مجلس و هم دو قوای دیگر قانون را مبنای کار خود می‌داند
رییس مجلس:

هم مجلس و هم دو قوای دیگر قانون را مبنای کار خود می‌داند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هم مجلس شورای اسلامی و هم دو قوای دیگر حتما قانون را مبنای کار خود می‌دانیم، به خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و لذا همه مکلف به اجرای قانون هستیم.

اعتمادآنلاین| محمد باقر، رئیس مجلس، قالیباف در نشست علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس مبنی بر اینکه رئیس جمهور قانون را کوچک شمرده،‌ گفت: اجرای فرامین حضرت آقا و رهنمودهای ایشان مبنی بر تفاهم و وحدت هم جزو وظایف ماست و مجلس هم حتماً از قانون عقب نشینی نخواهد کرد.

 

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: هم مجلس شورای اسلامی و هم دو قوای دیگر حتما قانون را مبنای کار خود می‌دانیم، به خصوص قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و لذا همه مکلف به اجرای قانون هستیم.

 

 وی ادامه داد: اجرای فرمان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر وحدت و تفاهم هم جزو وظایف ماست و ما قانون را بر مبنای همدلی و وحدت پیش خواهیم برد.

 

وحید جلال زاده امروز چهارشنبه در تذکر شفاهی خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: آیا روزی که جلسه غیرعلنی داشتیم و درخصوص بیانیه دولت صحبت می کردیم، در مجلس بی‌احترامی و بی‌ادبی نسبت به رئیس جمهور رخ داد؟ آقای رئیس جمهور مجدداً در هیات دولت در موعظه اخلاقی بالای منبر رفته و به مجلس تذکر دادند که چندین بار باید رهبری به شما تذکر دهد!

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: آیا نمایندگان مردم در مجلس بی‌ادبی و بی احترامی کردند یا اینکه دولت، مجلس را به عنوان یک نهاد مردمی نادیده گرفت و بدون مشورت با مردم بیانیه صادر کرد؟

 

وی با بیان اینکه در مجلس چه بی‌احترامی به دولت صورت گرفته است، افزود: چه کسی بود که مخالفین خود را به جهنم حواله داد و آنها را ترسو خواند؟ آیا مردم این افاضات رئیس جمهور را فراموش کرده‌اند؟ مردم قضاوت کنند چه کسی حرف رهبری را زمین گذاشته است که آقای رئیس جمهور می گویند چرا مجلس حرف رهبری را زمین می گذارد!

 

جلال زاده افزود: مجلس در کمال آرامش و متانت از حق قانونی خود و مصوبه قانونی دفاع کرده است. فقط مجلس است که باید تصمیم بگیرد. هیچ کس حق ندارد جای مجلس تصمیم بگیرد. از جنابعالی می‌خواهم با توجه به اینکه در بیانیه دولت، مجلس تهدید شده و گفته اند که اگر مجلس تدابیر هوشمندانه دولت را نمی پذیرد، باید پای حرف و عمل خود بایستد، این هم تهدید است و هم اصل تفکیک قوا را مخدوش می‌کند. لذا از جنابعالی قویاً می‌خواهم از حق مجلس دفاع کنید.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها