4/14/2021
چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
گفتگوی مقامات اسرائیل و روسیه پیرامون برنامه هسته ای ایران

گفتگوی مقامات اسرائیل و روسیه پیرامون برنامه هسته ای ایران

مدیرکل وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در سفر به مسکو با مقامات روسیه پیرامون برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرد.

اعتمادآنلاین| وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه اعلام کرد که «آلون اوشپیز» مدیرکل این وزارتخانه در سفر خود به مسکو و دیدار با مقامات امنیتی و دیپلمات‌های روسیه نسبت به برنامه هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرد.

 

این دیپلمات رژیم صهیونیستی در این سفر با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه و نماینده ریاست جمهوری روسیه در حوزه خاورمیانه و آفریقا دیدار کرد.

 

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای که به رؤیت خبرگزاری اسپوتنیک رسید، مدعی شد: «اوشپیز بر نگرانی‌های اسرائیل نسبت به موضوع هسته‌ای ایران تأکید کرد و بیان داشت که تمام راه‌های منتهی به رشد پتانسیل نظامی هسته‌ای ایران باید برای همیشه مسدود شود. وی همچنین تأکید کرد که اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد تا امنیتش را از خاک سوریه یا سایر کشورها تهدید کند».

 

اوشپیز روسیه را «یک بازیگر مهم و کلیدی» خواند و گفت که روابط دوجانبه تل آویو- مسکو برای «پیشبرد منافع اسرائیل در منطقه» از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین مدعی عزم راسخ اسرائیل برای ادامه دادن به تقویت همکاریهای دوجانبه شد.

طبق بیانیه این وزارتخانه، محور گفتگوهای مقامات روسیه و رژیم صهیونیستی روابط دوجانبه مسکو- تل آویو و همچنین موضوعات مرتبط با امنیت و ثبات در خاورمیانه بود.

 

گفتنی است، اوشپیز از جانب «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به «لاوروف» همتای روسی وی یادداشتی تسلیم کرد که در آن از دستاوردهای روابط دیپلماتیک دوجانبه تمجید شده بود.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها