4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
بیانیه ایران و آژانس باید در جلسه غیرعلنی مدیریت می‌شد / بیانیه مغایرتی با قانون ندارد
غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مجلس:

بیانیه ایران و آژانس باید در جلسه غیرعلنی مدیریت می‌شد / بیانیه مغایرتی با قانون ندارد

یک نماینده مجلس گفت: بیانیه ایران و آژانس خیلی جای بحث نداشت، دولت هم قانون مجلس را به موقع و گام به گام پیش برد. اتفاقات مجلس در آن روز به مدیریت مجلس برمی‌گردد و باید در جلسه غیرعلنی موضوع حل‌وفصل می‌شد و نیاز به واکنش در این سطح نبود که با عجله گزارشی تهیه شود و شکایت از رئیس‌جمهور صورت بگیرد.

اعتمادآنلاین| نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس گفت: بیانیه ایران و آژانس خیلی جای بحث نداشت، دولت هم قانون مجلس را به موقع و گام به گام پیش برد.

 

«غلامرضا نوری قزلجه»، نماینده مردم بستان آباد در مجلس، در رابطه با اقدام مجلس در روز انتشار بیانیه ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: اصل مطلب در بیانیه مشترک بین ایران و آژانس انرژی اتمی تفاوت آنچنانی با قانون مصوب مجلس ندارد و در همان راستا است. مجلس و دولت همگی به دنبال منافع ملی کشور هستند، خط نشان‌های دیگر نداریم، همگی به دنبال منافع ملی کشور و حل و فصل مسائل در راستای قانون هستیم. کار دولت یکی از اقدامات عملی در راستای قانون مجلس است به طوری که بند یک و دو بیانیه کاملاً با قانون صراحت دارد.

 

او ادامه داد: بیانیه ایران و آژانس خیلی جای بحث نداشت، دولت هم قانون مجلس را به موقع و گام به گام پیش برد. اتفاقات مجلس در آن روز به مدیریت مجلس برمی‌گردد و باید در جلسه غیرعلنی موضوع حل و فصل می‌شد و نیاز به واکنش در این سطح نبود که با عجله گزارشی تهیه شود و شکایت از رئیس جمهور صورت بگیرد. نمایندگان باید به دور از رفتارهای عجولانه و احساسی به یک جمع‌بندی می رسیدند، رفتار نمایندگان به نفع مجلس نبود. قالیباف صراحتاً اعلام نکرد که در جریان جلسه شورای عالی امنیت ملی بود، اگر او نمایندگان را توجیه می کرد و می گفت که موضوع از چه قرار است شاید این اتفاقات را شاهد نبودیم.

 

نوری قزلچه در پاسخ به این سوال که بیانیه‌ای که به تایید شورای عالی امنیت ملی رسیده را نمایندگان می توانند ملغی کنند، گفت: این کار هیچ خروجی برای مجلس ندارد، بیانیه مغایرتی با قانون ندارد، ایران اقدامات داوطلبانه آژانس را متوقف کرده است ما به دنبال همین بودیم. 

 

او در پاسخ به این سوال که چرا برخی نمایندگان از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا طرح شکایت از دولت را دنبال کنند، تصریح کرد: برداشت من این است که اینها پیش لرزه‌های انتخابات 1400 است، رفتارهای سیاسی که در قالب انتخابات ریاست جمهوری 1400 قابل ارزیابی و بررسی است و رفتارهای پارلمانی، مجلسی و حقوقی نیست. وقتی همه به دنبال منافع ملی کشور هستیم باید دست به دست هم بدهیم تا دولت و مجلس یک صدا شوند و این به معنای تفاوت نظر نیست. 

 
او در پایان افزود: همه مدعی هستیم که بدنبال منافع ملت و مردم هستیم پس همه باید یک صدا حمایت کنیم و ببینیم مردم نظرشان چیست، باید همدلی همکاری و همراهی با یکدیگر در سطوح بالاتر بین قوا را داشته باشیم که نشان می‌دهد، منافع ملی دنبال می‌شود دولت نشان‌داده که دغدغه منافع ملی و کشور را دارد و از هر فرصت و احتمال برای منافع کشور قدم برمی‌دارد و در چارچوب قانون باید دولت را حمایت کنیم و کمک کنیم که مسائل پیش رود و سنگ‌اندازی صورت نگیرد. 

 

منبع: برنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها